Haukeliseter til Holmavatn "Ryger dag 1" (07.07.2019)


Start point Haukeliseter (969m)
Endpoint Holmavatn (1,127m)
Duration 4h 59min
Distance 14.3km
Vertical meters 632m
GPS
Visits of other PBEs Haukeliseter Fjellstue (986m) 07.07.2019
Holmavatnhytta (1,130m) 07.07.2019

Olaf og jeg har bruker første del av sommerferien til langtur på fjellet, vi skal gå fra Haukeliseter i nord til Kvitlen i sør. Flott tur i variert terreng, hyggelige folk, flott vær og god vedlikeholdte turstier og turisthytter.

Første dag på tur og med avgang på en P-plass litt bortenfor Haukeliseter Fjellstue, vi har fått skyss opp slik at vi ikke trenger å tenke på å hente noe bil. Været var meldt noe usikkert men ettersom sola skinner når vi begynner lar vi regnklærne ligge i sekken. Sekkene veies forøvrig inn på 14.00 (Cecilie) og 14.50 ( Olaf)

I det vi nærmer oss Turistskaret, turen høyeste punkt på noe over 1300 meter begynner det å dryppe. Vi passerer ett par som kler seg i regnklær men velger å gi det 10min til, og da åpner det seg, får på oss klær i en fei og kommer oss videre.

Ankommer hytta etter 5 timer på tur og den er tom, da blir det full tørk av sekker og regnklær i stua, med full fyr i peisen. Flott hytte!


User comments

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.