Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Volda: Blåhornet

Dato:
10.07.2021
Turtype:
Blandet sykling
Distanse:
20,4km

En flott tur fra Nysætra, syklet fra Nørdre Bjørkedalen. Gikk i lave tåkeskyer til ca 1000m. Tåken lettet mer og mer etterhvert som turen skred frem. Kunne ha tatt meg en tur til Matøskja, men YR truet med regn, så jeg lot den være. Jeg ville også komme meg ned igjen før eventuelt tåken ville returnere.

Kart    

Svartegga

Dato:
04.07.2021
Turtype:
Blandet sykling
Distanse:
14,7km

Det var varslet regn på ettermiddagen, og jeg var noe treig ut av sengen. Valgte å ta en tur på Svartegga. Sol og varmt til jeg kom ned til Revureholten igjen, da buldret det godt i Hyefjorden, og himmelen var rimelig svart. I det jeg kom på sykkelen igjen, kjente jeg de første dråpene. Det ble heldigvis ikke mye regn på veien ned. Jeg var nok ikke våtere av regn enn svette. En helt grei tur.

Kart    

Ehklj

Dato:
03.07.2021
Distanse:
2,1km
Kart    

Sdafdt

Dato:
03.07.2021
Distanse:
1,4km
Kart    

Sand

Dato:
03.07.2021
Distanse:
6,1km
Kart    

Fykkg

Dato:
02.07.2021
Distanse:
6,5km
Kart    

Sande

Dato:
02.07.2021
Distanse:
2,5km
Kart    

Volda: Honndalsrokken

Dato:
01.07.2021
Distanse:
16,3km

Nok en flott turdag:-) Startet forholdsvis tidlig for å unngå den værste heten. Det var endel fluer som fulgte meg nesten hele veien opp, med de fleste ga seg rundt 1450 hm. Jeg var nok første mann opp i dag, men traff 10-15 på vei ned.

Kart    

Volda/Ørsta: Dukhornet

Dato:
30.06.2021
Distanse:
13,0km

En flott tur til Dukhornet med sol, og så godt som vindstille. Det eneste plagen var enorme mengder med fluer, som fulgte meg hele veien opp og ned. Ett titalls klegg måtte bøte med livet.

Kart    

Bremanger: Kårnykjen & Kvasshornet

Dato:
29.06.2021
Distanse:
20,2km

Tåken lå tjukk utover fjorden, men jeg satset på at den ville lette etterhvert. Tåken lå fremdeles når jeg ankom Kårnykjen, så jeg tok meg en lengre matpause. Tåken lettet litt så jeg jeg fikk tatt noen bilder, og fikk se litt av den fantastiske utsikten. Gikk videre mot Kvasshornet, tåken ville ikke slippe taket, som lå på ca 1000m. Det meste av tåken lettet, etter Dombesteinseggene, så nedturen ble en liten opptur. Til informasjon så kan en gå veien opp til demningen på Sætredalsvatnet.

Kart