Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Skreikampen "extreme"

Datum:
13.10.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,3km

En skikkelig bratt og våt tur... for de spesielt interesserte... eller skal vi si "halvgale" Her er det bratt altså og ingen sti til toppen. Måtte bruke mose, røtter, knær, hender for å komme opp. Glatt og vi ble kliss våte. Tur med Terje og Embla. Hvorfor gjør man dette egentlig?? Vanvidd... men moro også.

Karte    

Bygdeborgen-Veslefisklausen og Fisklausen

Datum:
12.10.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,0km

Fin rolig tur med Embla i flott høstvær.

Karte    

Venabygdsfjellet

Datum:
11.10.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
12,5km

Tur med "Turvenner Innlandet" Denne gangen til Venabygdsfjellet og Store Ramshøgda på 1463 moh. En frisk tur i fint terreng. Temperatur på ca 0 grader og frisk bris. Ble en matbit på toppen, men pausen ble ikke så lang. Litt fotografering gjorde fingrene iskalde.

Karte    

Totenåsen

Datum:
10.10.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
12,9km

Første tur på Åsen som pensjonist... og jeg håper det blir mange flotte turer til. Tur alene med Embla. Greie forhold og ikke så klinete og vått som forventet. Stormfull og usikkert vær, men ikke regn.

Karte    

Vesuvio

Datum:
07.10.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,0km

Ingen i turfølget ville være med meg da vi skulle dra fra besøk i Pompei. Vel...da måtte Jørn selv klare seg på egenhånd til topps fra Pompei og videre tilbake til Napoli og cruiseskipet som lå i havnen det. Det var ikke så veldig greit når ting måtte tas på sparket. Men fikset tur til Vesuvius og retur med både buss, tog og taxi. Kostet noen kroner dette, men verdt turen. Lærer litt av å komme til et sted med så mye mennesker. Varmt vær, men litt disig.

Karte    

Fottur i Marseille

Datum:
04.10.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
13,2km

Varmt og fint. Ca 26 pluss. Varmt og godt i bakkene opp mot toppen. Fantastisk utsikt fra toppen der det var en gammel flott kirke. Vel verdt fotturen opp.

Karte    

Bygdeborgen og Veltfiskelausen

Datum:
30.09.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,1km

Kort bratt tur. Nydelig på Åsen. Tur med Embla.

Karte    

Lushaugen

Datum:
29.09.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,1km

Første tur med hodelykt i høst. "Pratetur" med Alexander. Klinete sti opp til toppen. Et virkelig flott tårn på toppen.

Karte    

Bygdeborgen og Veltfiskelausen

Datum:
28.09.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,0km

Fin liten tur på Åsen. Fine farger. Tur til en plass med gode minner.

Karte    

Styggmann

Datum:
25.09.2022
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
9,9km

Tur med kona og Embla. Mitt andre besøk på denne toppen. Siste fra sør med ski/truger. Denne gangen i flott høstvær fra nordvest. Etter et kort parti på vei gikk det brattere og brattere oppover i ganske tett skog. Etter skogen åpenbarte det seg et nydelig terreng og flotte høstfarger innover fjellet. Stedvis ganske slitt sti med nye gjørme. Flere små tjern.. myrvann gjorde det eventyrlig vakkert. "Buskerud" leverer. Det siste korte stykket opp til selve toppen var ganske bratt, men flott fjell/Berg. Etter en liten matbit å toppen ville jeg prøve en annen vei ned, - nemlig Sigvartstigen. Kortere og brattere rute tilbake til bilen. Jeg vil ikke anbefale denne ruta. Uggen, bratt, klinete og mye inne i skog. Burde ha gått samme sti tilbake. Kan ikke sammenlignes. Jeg foretrekker >>>

Karte