Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Gesammelte Listen

Glittertind

Datum:
03.09.2017
Entfernung:
59,0km
Karte    

Uskebjørnen

Datum:
13.08.2017
Entfernung:
3,5km
Karte    

Gullfjellet

Datum:
05.08.2017
Entfernung:
12,2km
Karte    

Toro

Datum:
03.08.2017
Entfernung:
11,3km

Jeg hadde ikke vært på Toro tidligere da Gullfjellstoppen eller Sydpolen alltid har blitt prioritert, men idag tok jeg turen. Parkerte ved Osavannet og gikk opp grusveien og forbi redningshytten og opp til vannet. Der korketrekkeren begynner tok jeg til høyre og fulgte stien. Ved den første varden på denne stien tok jeg av og gikk til toppen. Nydelig utsikt spesielt ned mot Hestabotn og Hausdalshorga.

Karte    

Kofta

Datum:
26.07.2017
Entfernung:
14,4km

Jeg parkerte ved Gullbotn og fulgte styrkeprøven rett vest sin blåmerking i retning Gullfjellstoppen. Jeg forlot stien på ca 920 m og forsatte i retning Kofta. Småkupert, men forholdsvis lettgått terreng. På Kofta er det to små varder. Utsikten var upåklagelig. På veien tilbake svingte jeg oppom Gullfjelltoppen. Det var varmt vær og nesten vindstille. Det er ikke ofte man kan gå her oppe i t-skjorte.

Karte    

Kvitanosi

Datum:
25.07.2017
Entfernung:
102,6km
Karte    

Store Soleibotntind

Datum:
21.07.2017
Entfernung:
18,7km

Jeg overnattet i bilen på parkeringsplassen og startet tidlig. Stien oppover er lett å følge med sporadisk varding. Ingen luftige partier og jeg hadde med hund. Utsikten fra toppen var fantastisk, spesielt Store Austanbotntinden frister der den kneiste opp i skylaget, men den er nok noen hakk mer krevende :) På returen traff jeg mange i samme ærend.

Karte    

Skåldalsnipa

Datum:
10.07.2017
Karte    

Søre Sølen

Datum:
02.06.2017
Tourlänge:
7:27h
Entfernung:
20,5km

Kjørte inn på bomveg (50 nok) til parkeringsplass ved Gravåsen. Deretter følger man lettgått sti inn mot midtre Sølen Man tar av fra stien og bruker beste dømmekraft ved sporvalg. Massiv steinur hele veien mot toppen. Noen steder kan man se forsøk på sporadisk merking. Toppen av Søre Sølen er ganske spesiell med en svær steinfylt flate med store heller som nesten kan se ut som at de er lagt ut av folk. Nydelig utsikt over hele dette fantastiske området.

Karte    

Ulvåberget

Datum:
01.06.2017

Turen gikk fra Sølen camping og opp langs skitrekket. Flott utsikt mot Sølenmassivet.

Karte