Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Skrehelle

Datum:
16.12.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,1km

En halv fleksidag på jobb ble benyttet til en formiddagstur opp i eventyrland. Tåka lå tett i byen, men hele Skrehelle lå over tåka. Overskyet vær, men fantastisk vinterlandskap oppe i høyden. Ca 20 cm snø og trærne nedlesset med snø. Flott utsikt ut over tåka. Deilig start på uka!

Karte    

Skrehelle

Datum:
11.12.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,5km

Formiddagstur til Skrehelle. En sjelden fin dag med sol, men selve Skrehelle var innhyllet i tåke. Begynte derfor i sol, men etter 100 høydemetere gikk jeg inn i tåka. Hele turen i tåke, og null utsikt, helt til jeg kom ned under tåka igjen på slutten av turen. Men fin tur allikevel!

Karte    

Skrehelle

Datum:
07.12.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,7km

Fottur over Skrehelle. Startet omtrent ved solnedgang, mens det fortsatt var dagslys. Kom helt over toppen før det ble nødvendig å slå på hodelykta. Mindre snø enn forventet, og delvis glatte partier, men gikk helt fint uten brodder i dag.

Karte    

Alsgarden og Blåfjell

Datum:
20.11.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,0km

Endelig en dag med oppholdsvær, den ble benyttet til en tur til Alsgarden og Blåfjell. Turen over Alsgarden gikk delvis utenom sti, og på snøføre. Litt tungt, men greit å finne fram. Selv om det er skiltet ett sted, så er det ikke merket sti på annen måte opp dit. Flere flotte utsiktspunkt der oppe, i flere retninger. Så på kart at det var merket en sti ned på østsiden av Alsgarden. Fant ikke noen sti i snøen, naturlig nok, men fant en grei nedstigning. Fant stien de siste 100 meterne før jeg kom inn på stien mellom Blåfjell og Havretjenn. Gikk videre opp over Blåfjell og ned på andre siden ved myra. Enkelte steder var det fryktelig vått og måtte delvis vasse gjennom vann for å komme videre. Må si at Alsgarden er en litt ukjent perle i området, fantastisk utsikt, men få >>>

Karte    

Stavern kyststi

Datum:
19.11.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
7,4km
Karte    

Eikornrød

Datum:
13.11.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
10,1km

En joggetur innover skogsbilveiene fra Eikornrød ved Flittig og mot Opdalen. Ikke det beste føret, med 5-10 cm våt snø i veien. Løp i hjulspor etter en bil, uten det hadde det vært håpløst å løpe. Løp passe langt og snudde, så tok jeg en avstikker på veien sørover. Opp til Brennåsen og tilbake samme vei til bilen.

Karte    

Skrehelle

Datum:
10.11.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
4,5km

En liten søndagsmorgentur til Skrehelle. Kvelden før var det meldt helt klart vær, men på morgenen var det overskyet og til og med snøvær når jeg begynte å gå oppover. Ikke at det gjorde så mye. Deilig å komme seg ut uansett. Tynt snølag her nå. Tok snarveien mellom Lille Skrehelle og Elggløtt denne gangen.

Karte    

Skrehelle hodelykttur

Datum:
23.10.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
6,6km

Kveldstur over Nordre Skrehelle, Varden og Lille Skrehelle. Deilig og stille i skogen på kvelden, gir en helt annen tur enn på dagen. Som vanlig flott utsikt over byen. Bilde tatt fra utsikten på Nordre.

Karte    

Hodelykttur rundt Ulvsvann

Datum:
09.10.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
6,0km

Løpetur med hodelykt rundt Ulvsvann. Ganske vått på stiene. Fant en sti jeg ikke har prøvd før fra Breigangsgruvene til Hynivegen, så jeg slapp å løpe på grusveien hele veien ned til bilen. Kneet fungerte bra i dag.

Karte    

Geitebuvarden

Datum:
06.10.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,6km

Søndagstur til Geitebuvarden. Som vanlig fantastisk utsikt.

Karte