Stranda skisenter (29.04.2023)

Skrevet av ligroenb (Lise Grønbukt) GSM

Startsted Stranda skisenter (440moh)
Sluttsted Stranda Skisenter (440moh)
Turtype Fjellskitur
Turlengde 3t 47min
Distanse 12,5km
Høydemeter 1310m
GPS
Bestigninger Langedalsegga (983moh) 29.04.2023 11:19
Meraftashornet (739moh) 29.04.2023 11:19
Andre besøkte PBE'er Strandafjellet skisenter parkering (440moh) 29.04.2023 13:29

Idag møtte vi famien Kruse og deres franske venner på Stranda. Vinjar ble med dem i bakken, men jeg først tråkket meg oppover på sørsida mot Langedalsegga. Jeg traff gjengen halveis opp hovedtrekket hvor de nøt laussnøen til det fulle.

Tidvis svært tette snøbyger, men også perioder med gløtt av blå himmel og sol - veldig vekslende! Jeg tråkket forbi hovedtrekket og videre opp mot toppen av fjellheisen, til Langedalsegga. Her var det ikke åpent, og ingen spor, helt supert! Jeg hadde gjerne gått videre mot Tuvegga, men vind og de plutselige bygene innbød ikke til det i dag. På toppen fikk jeg melding om at de andre tok lunsj i varmestua, så da var det bare å komme seg nedover igjen. Utrolig fine forhold fra toppen og ned i urørt snø. Videre ned var det også fint, men litt mer utfordrende når sikten plutselig ble dårligere.

Etter lunsj ville resten av gjengen opp i Gondolen på nordsida. Jeg tok derfor på kortfellene igjen og tråkket meg oppover. De andre hadde hatt to flotte turer på denne sida da jeg kom opp til toppen ved Gondolheisens avstigning. Tom, Vinjar, Carla og Sam ankom 5 minutter etter meg, og planen var å kjøre sammen nedover. Men, før jeg hadde fått strammet skolissene, var de andre sust ifra meg, sikkert like greit :-)

Flotte snøforhold også nedover her, for en herlig dag dette ble, tross bygene. Etterpå stakk vi innom huset til de franske vennene til Krusefamilien i Stranda, veldig hyggelig! Bobilen satte så kursen videre til Ørsta og mot morgendagens fotturer i mer ytre strøk ;-)

Treffer gjengen halvveis oppi
Treffer gjengen halvveis oppi
Vinjar i farta
Vinjar i farta
Mot Langedalsegga 983
Mot Langedalsegga 983
Langedalsegga 983
Langedalsegga 983
Mot Storhornet
Mot Storhornet
Langedalsegga 983
Langedalsegga 983
Nydeli og urørt nysnø nedover
Nydeli og urørt nysnø nedover
På nordsida, mot Meraftashornet
På nordsida, mot Meraftashornet
Et lite stykke før toppen av Gondolbanen
Et lite stykke før toppen av Gondolbanen
Gjengen i farta, Tom er fotograf
Gjengen i farta, Tom er fotograf
Undertegnede på vei ned fra nordsida, på Meraftashornet 739
Undertegnede på vei ned fra nordsida, på Meraftashornet 739

Kommentarer

Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.