Ertekollen (29.07.2022)

Geschrieben von hknappe (Håkon Knappen) GSM

Tourlänge 2h 13min
Entfernung 11,1km
Höhenmeter 1.003m
GPS
Besteigungen Ertekollen (508m) 29.07.2022

Målet med turen var å få en ørliten tur så beina ikke bare "dør hen". I den forbindelse tenkte jeg at en tur til Ertekollen kunne passe.

På vei fra MIF-hytta mot Ertekollen ser jeg noen nye skilt som ikke var der da jeg gikk her i fjor høst. Det var merking for en fottur navnet "10-kilometer'n" Pilene pekte den veien jeg skulle, så jeg bestemte meg for å ta opp tråden igjen når jeg kom tilbake fra Ertekollen, og prøve å følge denne merkinga.

Turen opp til Ertekollen var som vanlig en tøff motbakke, men nå klarte jeg i alle fall å gå den uten å måtte stoppe for å hive etter pusten.
Utsikten på toppen er som alltid suveren over Eikerbygda, og dette var en fin kveld.

Tilbake igjen ved Bråtaseter fulgte jeg merkinga til den nye ruta, først opp mot Hellesetra, dernest pekte den videre mot skiløypa/stien ned til Bremsetjern. I østenden av Bremsetjern kunne jeg ikke se noe mer til merkinga, og ikke hadde jeg lyst til å fly og lete etter den heller, så jeg bare avbrøt det prosjektet og gikk løypa til Bremsarunden tilbake til MIF-hytta. Så får jeg heller se om jeg kan finne ut noe mer om den nye løypa på internett.

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.