Topptur på Grand Canaria (27.12.2019)
Skrevet av Icemann99 (Vidar Gangstad)
Bestigninger | Morrón de la agujereada (1961moh) | 27.12.2019 12:20 |
---|---|---|
Pico de las Nieves (1950moh) | 27.12.2019 13:20 | |
Pico del Campanario (1920moh) | 27.12.2019 14:11 |
Gran Canaria
Trodde aldri jeg skulle besøke Granka eller Kanariøyene noen gang. Modern reiste jo dit en gang i året med jobben når jeg var liten og bildene derfra viste kun en ørken samt noe som de kalte grisefest. Ingenting som jeg brydde meg med å besøke tenkte jeg.
MEEN.. så var det hvor man skulle reise i jula hvor det var varmt og godt da. Hmmm, da ble det Granka gitt, tru det eller ei.. Hva gjør man ikke for husfreden... :-) Her fra Julestemningen i Anfi del Mar..
Men, da var det obligatorisk med en fjelltur. Til toppen av øya selvfølgelig.. vi ga oss like under det absolutte toppunktet. Men vi kom så nærme at Appen registrerte toppen av seg selv og er det godt nok for den, er det godt nok for meg. :-)
Her har vi nettopp snudd og bestemmer oss for å raste litt før vi går tilbake til den nest høyeste toppen der de fleste turistene stoppet. (Det går bilvei helt dit må sies og de fleste (les alle unntatt nordmenn og noen gale nederlendere) kjørte opp.
Vi kom litt lenger en dette, men stoppet like under toppen bak meg her.
Her er det fruen som prøver å skygge for Granka toppen. (liker ikke det ordet egentlig.. Granka..)
Vi starta nede i skauen ved det blå merket. Rart å gå i skogen i nesten 2000 meters høyde.
Som dere ser har det vært mange branner på øya. Svarte stammer og forbrente trær viste realitetene på en tørr øy.
Her er vi på neste topp.
Dagens rute:
Kommentarer