"Via Dolorosa" på Vardåsen (11.04.2019)
Skrevet av gedded (Fredrik Gedde-Dahl)
Bestigninger | Vardåsen Sør (325moh) | 11.04.2019 |
---|---|---|
Andre besøkte PBE'er | Vardåsen P-lomme (150moh) | 11.04.2019 |
Vardåsen midtre sva (230moh) | 11.04.2019 |
Start på uteklatringa for i år med tre blad Mathiesen. Vemund kom rett fra Tromsø så måtte plukke opp han på Asker stasjon først. Jeg og Vemund hadde lyst til å teste ut ”Via Dolorosa”, mens de resterende to gikk for den bolta ruta helt til venstre. Siden dette var første gang for året ble det en liten standplassgjennomgang før vi starta, noe som absolutt var nødvendig kjente jeg. Vi satte i gang og jeg fikk æren av å starte for dagen. Vi jobba oss fint oppover med artig klatring i risset. Oppe på toppen av ruta fortsatte vi videre langs risset i litt enklere klatring/spankulering helt til toppen. Tok en liten runde innom Vardåsen sør før vi så de to andre jobbe seg oppover.
Rappelerte ned til venstre da det var kommet flere til som var på vei oppover ”via dolorosa”. Omtrent halvveis ned fikk vi også øye på en hvit hara som lå å slappa av i sola.
Vel nede i bilen ble det brownies som jeg hadde hatt med på "jobb" i anledning slutt på praksis. Videre kjørte vi til nærmeste Circle K for kakao. Her var den fancy maskina under vedlikehold så ble en ventekaffi her før vi rulla ned Lierbakkene og inn på neste Circle K hvor kakaoen endelig kunne konsumeres.
Starttidspunkt | 11.04.2019 15:02 (UTC+01:00 ST) |
Sluttidspunkt | 11.04.2019 19:53 (UTC+01:00 ST) |
Totaltid | 4t 50min |
Bevegelsestid | 0t 55min |
Pausetid | 3t 55min |
Snittfart totalt | 0,4km/t |
Snittfart bevegelsestid | 2,1km/t |
Distanse | 1,9km |
Høydemeter | 198m |
Kommentarer