Rødsåsen, Kamfjordåsen vest og Ringkollen (17.03.2016)
Geschrieben von RolFoto (Rune Olsen)
Besteigungen | Kamfjordåsen vest (108m) | 17.03.2016 |
---|---|---|
Ringkollen (99m) | 17.03.2016 | |
Rødsåsen (81m) | 17.03.2016 |
Sandefjord pf 20m tur i
Startet nedenfor Rødsåsen i boligfeltet og fulgte sti oppover til toppen. Lettgått ås. Sikkert ok utsikt om ikke tåka lå tjukk som graut over landskapet. Videre gikk turen til Ormestad.
Parkerte ved gården og fulgte grusvei til enden. Skikkelig flott vegg opp mot Kamfjordåsen (112m) og åpen flott bøkeskog i bunn av veggen, alt innhyllet i herlig trolsk tåke. For engangs skyld hadde jeg ikke med kamera, selvfølgelig. Ulendt og bratt her inne. Ganske brukbar vegg rundt Kamfjoråsen vest (108m) også, men er nok flere muligheter opp her. La merke til et bratt skar rett opp, men valgte å gå rundt langs veggen i nok et skar av rein nysgjerrighet. Etterhvert ble svaet/veggen lavere og jeg fikk dratt/løftet meg opp ved hjelp av godt håndgrep i jord og lyng. Oppe på platået var det sikkert flott utsikt....... Bratt på alle kanter her og en liten mur helt ytterst på sørenden. Gikk ned skaret jeg la merke til på vei opp. Herlig bratt nedstigning. Hoppet meg ned etasjevis. Flott og stille område med variert natur med Sandefjord by bare et steinkast unna :-)
Neste stopp var Ringkollen. Parkerte langs veien i nordøst og brakk rett opp. Urete og ulendt. Mye fin klyving etasjevis og god trening når du gasser på litt. Ganske flatt topplatå. Også her er det nok fin utsikt. Tilbaketuren gikk ned et bratt og ulendt skar. Mye hopping etasjevis her også.
Terningkast:
Utsikt (10%): idag 1, Mosjon (20%): 5, Natur (30%): 5, Turopplevelse (40%): 6 = 5,0
Må si disse Sandefjordtoppene langs kysten har mye artig å by på :-)
Benutzerkommentare