Sørum og Skedsmo
- Datum:
- 18.04.2020
- Entfernung:
- 6,6km
Vi hentet Hanne i Oslo og kombinerte turen med to kommunetopper. Parkerte på Kopperud p-lomme og fulgte sti til begge toppene. Fint vær, kaffen tok vi ved Kohinor-hytta.
Østre Finneveg
- Datum:
- 04.04.2020
- Entfernung:
- 12,3km
Planen for dagen var å gå en etappe av Østre Finneveg. Vi startet ved Gjesåsen kirke, vakkert beliggende ved Gjesåssjøen. Gikk så forbi klatreparken og opp Kornstadberget. Vi tok en liten avstikker til gapahuken til Pan tretopphytter og spiste lunsj der. Fin sol, men selvsagt vind. Så var det å følge veien nedover og mot Karlstad. Vi trodde (rettere sagt jeg) at stien gikk innom Karlstadbommen, men snudde da vi skjønte at stien gikk parallellt med veien. Men vi hadde nådd målet vårt, så etter en appelsinpause var det bare å starte på hjemveien. Den gikk overraskende fort, men bittelitt kjedelig å gå samme strekning tilbake. Møtte 3-4 trimmere og så 3 rådyr på turen.
Skjeppåsen
- Datum:
- 23.03.2020
- Entfernung:
- 7,3km
Tur med Kristin og Uno i dag. Skjøthaugen, Skjeppåsmyra og Trangsrud.
...og nær-tur igjen. Hollarberget
- Datum:
- 22.03.2020
- Entfernung:
- 13,1km
I dag startet vi turen hjemmefra. Så utrolig heldig å ha skogen som nærmeste nabo! Tok veien bortest i Trangsrudsroa og opp mot Skjeppåsmyra. Her så vi et sørgelig syn, merket og ryddet for snøscooterled. Det peneste området i Skjeppåsen fullstendig ødelagt. Videre mot Hollarberget var det flekkvis en del snø, men vi gikk på skaren. Traff på en familie, ellers lite folk der vi ferdes. Gikk veien ned mot Baksjøen, langs Baksjøen og stien langs gjerdet derfra og hjem.
Delvis sol og en del vind. En god dag!
Nær-tur
- Datum:
- 21.03.2020
- Entfernung:
- 5,6km
Skogen kaller på en aldeles strålende lørdag. Tok turen langs Haslaåa igjen, men gikk denne gang bortom Holtet. Godt å tømme hodet for korono-nyheter.
Skasberget
- Datum:
- 14.03.2020
- Entfernung:
- 5,6km
Lørdag, strålende sol og noen få minusgrader og dermed utedag. Vi bestemmer topptur i nabokommunen Grue. Kjører til Skasenden og opp mot hyttefeltet. Parkerer ved bommen, og går Elgstien ganske mange høydemeter oppover. Veien er bar oppover, etterhvert går vi over i restene av ei skiløype. Denne følger vi til skiltet sti-start. Der var det atskillig mer snø, og ingen hadde gått før oss. Men lett å se hvor stien gikk i terrenget, og det hang også røde bånd. Kom først til masta, deretter ca 300 m til topp-punktet som var en kjentmannstopp. Ingen utsikt her. Gikk tilbake til skiløypa og spiste nista vår med strålende utsikt over Skasen.
Tlf gikk tom for strøm før vi var nede igjen, så km viser litt lite. Var nok ca 7,2 km
Sørøst for Hasleråsen
- Datum:
- 28.02.2020
- Entfernung:
- 3,3km
Lene skulle tilbake til Bergen etter vinterferie hjemme på Flisa. Da passet det bra å kombinere kjøring innover med en kommunetopp. Vi slapp av Lene på Dal stasjon og satte kursen mot Toppenhaugveien. Der valgte vi å parkere da skogsveien innover var ganske så isete. Med brodder var det greitt å gå inn til sommerparkeringen ved ei hytte og noen bikuber. Så fortsatte vi på tydelig sti, her var det både ryddet og merket. En veldig enkel, lettgått og kort topptur. Strålende vær, noen få kuldegrader og sol. Kafferast på toppen.