Archive - Date

Archive - Activity

Peakbook-Friends

Collected lists

Andershøe

Date:
06.09.2020
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.4km

Tur på gode råk helt til topps. Lett og god tur.

Map    

Rudihøe

Date:
06.09.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
4.6km

Lettgått og fin rundtur! Gode råk. Gikk forbi Rudirevnene, dype sprekker i grunnen, som var et spennende innslag.

Map    

Storronden og Rondvasshøgdene

Date:
05.09.2020
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
34.1km

Skyet vær og lite sikt fra Storronden i dag. Snødde lett på toppen og varden var rimet. Var greit å gå videre for å komme til dagens mål, Rondvasshøgdene. Skyene sprakk etterhvert opp og det ble god utsikt til toppene. Flott utsikt hele turen. En enslig villrein løp forbi meg, så ingen flere. Det var bratt og løs stein ned fra siste Rondvasshøgde, Ø2. Gikk alene, tok det rolig og gikk ned i Illmanndalen for å starte returen. Flotte høstfarger høyt opp. Hadde ikke gått lenge før jeg møtte 4 karer med hundespann der en av dem hadde skadd foten. Ikke akkurat en dal for hundespann.. Ingen dekning så en gikk opp mot høydene og fikk ringt. Jeg gikk videre og hadde ikke gått langt før redningshelikopteret kom, så regner med det gikk bra. Lang og fin tur!

Map    

Søre Svartkampen m.fl.

Date:
31.08.2020
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
11.3km

Godt råk fra Espesætrin helt til toppen. Tok med Nørdre også. Godt råk unntatt til selve toppen på Nørdre men gikk greit å gå på stein og mose. Fint råk opp til Søre, og utsikten fra Søre Svartkampen var formidabel. Spesielt Rondane var vakre å se fra her! Vidt syn i alle retninger. Fabelaktig utsiktspunkt som anbefales! Gikk over rygger tilbake på ok råk. Var delvis uten råk tilbake til råket jeg kom fra råkene over ryggene, men kom da gjennom lyngen og avsluttet turen i nydelig kveldssol!

Map    

Gnedden og Olasvarden / Vardhøe

Date:
30.08.2020
Distance:
11.1km

Fin liten tur med god utsikt, spesielt fra Gnedden.

Map    

Kåsen og Veslulfossen

Date:
29.08.2020
Distance:
11.3km

Tur med brodern. Vi prøvde å finne ut av hvor råket over til Kampen går. Jeg vasset over Ula og sjekket om det var noe råk og fant ingen. Ikke rart, for råket og krysningen av Ula er lengre ned, i Ulvangen, så bra vi ikke prøvde å gå lenger.

Map    

Hillingsberget / Hillingen

Date:
26.08.2020
Distance:
7.8km

Gikk fra Veslsetra på gode råk omtrent halve veien. Mistet råket og gikk rett på Hillingsberget. Tidvis antydning til råk igjen men mest tråkking i lyng og mose til Hillingen. Gikk råk på kanten mot dalen og over Teigskaret tilbake. Fine råk og super utsikt.

Map    

Støshøa

Date:
25.08.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
5.5km
Map    

Storslåkampen og Grytingshøa

Date:
24.08.2020
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
8.7km

Ok vær, men veldig surt og kaldt. Kaldt på toppene så gønna på i shorts og t-skjorte for å holde varmen. Gode råk å følge. Mistet råket på sletta før Storslåkampen og gikk rett opp sida. Skulle holdt til høyre og prøvd å funnet igjen råket, så det på toppen at det var et godt råk. Tok med SØ-toppen og Grytingshøa også. Fin utsikt på toppene, særlig fra Storslåkampen. Kveldssol og vakkert men så kaldt at det var bare å fly videre. Måtte stoppe på Graslia og lenger nede på Fagerli og ta bilde av naturen og vannet i kveldssol. Vakkert!

Map    

Torgeirkampen og Landsverkhøa

Date:
23.08.2020
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
8.0km

Kjørte opp ved Varphaugen og gjennom bomveg opp til råk/skogsveg opp til Togeirkampen. Fant ut at jeg måtte ta med Landsverkhøa også og tok et råk til høyre og tenkte det går sikkert opp dit. Det var feil, så det ble mye tråkking rett oppover i mose og kjørr opp til råk igjen på ryggen mot Landsverkhøa. Begynte å regne bra på tur opp dit og Torgeirkampen ble borte i tåka. Fulgte råk delvis mot Torgeirkampen. Mista råket flere ganger, liten sikt i dag, men god tur.

Map