Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Gråværstur på Sjusjøen, Mostefjell

Date:
30.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.4km

Ble med Per Ole til Sjusjøen. Han parkerte innerst i Leindalsvegen gikk derfra og litt innover Leindalen før vi tok råket rett opp til Sollifjell. Fortsatte til Mostefjell der jeg ringte Per Ole og så at jeg snudde der. På vei tilbake gikk jeg bortom trigpunktet på Sollifjell. Fortsatte til Natrudstilen og Brannhytta der vi tok pause med kaffe og vaffel. Gikk tilbake over toppunktet og rett ned til bilen.

Map    

Krokbua

Date:
25.09.2017
Characteristic:
Walk
Distance:
2.9km

Kjørte til Kanalen og gikk inn til Krokbua. Registrerte turen på Ti på topp og DNTSjekk ut.

Map    

Krokbua

Date:
24.09.2017
Characteristic:
Walk
Distance:
2.6km

Kultur på formiddagen i dag, gikk ned til Bjerkebæk og hørte på interessant foredrag om Selma Lagerløf. Gikk ned til Erik Bues gt og så på et hus og videre opp til informasjonstavle om Kristen Holbø. Registrerte to stolper på turen. Var innom hjemme før jeg kjørte til kanalen og gikk inn til Krokbua. Registrerte turen på Ti på topp og gapahukene og Krokbua på DNT Sjekk ut. Kjørte så til parkeringsplassen ved Maihaugen og registrerte to stolper til.

Map    

Skutberget, Ringsaker 100 pf. komplett

Date:
23.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
0.9km

Fortsatt tur med Per Ole, kjørte videre til Skutbergsvea. Kort tur til toppen, omtrent samme veg tilbake.

Map     3 comments

Kompåsen nord

Date:
23.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.7km

Tur sammen med Per Ole etter å ha vært på Høsbjørkampen, kjørte vi videre til Brumund sag. Gikk skogsbilveg opp til snuplass, derfra inn i skogen til toppunktet. Samme veg ned.

Map    

Høsbjørkampen

Date:
23.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.8km

Tur sammen med Per Ole. Møttes ved Roma i Vingrom og kjørte til hotell Norge Høsbjør. Gikk derfra opp til utsiktspunktet, ikke mye utsikt i dag. Gikk inn til toppunktet, over et par andre punkter. Ned igjen omtrent samme veg.

Map    

Balbergkampen

Date:
22.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.9km

Kjørte til Balbergskaret og tok råket Kampen rett opp. På toppen registrerte jeg turen på Ti på topp og DNT Sjekk ut. Gikk ned igjen om masta.

Map    

Krokbua

Date:
20.09.2017
Characteristic:
Walk
Distance:
2.6km

Map    

Langs Mesnaelva, Krokbua

Date:
17.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
10.2km

Valgte å gå tur hjemmefra i dag. Gikk ned og inn til Mesnaelva. Fulgte elva oppover forbi Himmeriksfossen og Collets bru. Fortsatte opp til Kanalen og inn til Krokbua. Tilbake gikk jeg om Kanthaugen og ned til Lysgård og hjem.

Map    

Biskopåsen

Date:
16.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.0km

Tur sammen med Per Ole. Parkerte rett nedenfor Håkenåsen og gikk opp til Biskopåsen toppunkt og utsiktspunkt. Registrerte turen på Ti topper i Ringsaker. Samme veg ned

Map