Archive - Date
Peakbook-Friends
Collected lists
- Opptur Bergen
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Midthordland PF>= 100m
- Samnanger ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Bjørnafjorden ≥ 100m pf.
- Alle topper i Bergen
- Hordaland kommunetopper tom. 2019
- Opptur Hordaland
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Bømlo ≥ 100m pf.
- Austevoll ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 250m pf.
- Tysnes ≥ 100m pf.
- Farsund ≥ 100m pf.
- Kvam ≥ 100m pf.
- Stord ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 100m pf.
- Vaksdal ≥ 100m pf.
- Sykkylven ≥ 100m pf.

Sauafjellet fra Hausdal
- Date:
- 08.08.2017
Kjörte til den store parkeringen i Hausdalen og gikk den gamle militærveien til Sauafjellet. Klarte å ta feil vei på det eneste veikrysset ved Brekkedalhytten (gikk rett frem) så slöset bort en halvtimme på å pröve å krysse den veldig vannrike elven. Endte opp med å gå oppover i terrängen tilbake til veien.
Tok av veien ved dess höyeste punkt ved Stora Brekkevatnet og gikk litt innover för jeg gikk opp langs eggen. Så noen minivarder, men var ikke behov for å fölge de når det var godt feste på fjellet og ikke så bratt. Hadde fantastisk fin utsikt fra toppen i alle retninger. Tilga Vestlandet for det dårlige väret hvis det er priset en må betale for å få det så fint når det vel er fint.
Gikk tilbake samme vei.
Grønahorgi
- Date:
- 05.08.2017
Kjörte til Kvitno hyttefelt, överste hytten. Parkerte ved siden av den brede veien. Eneste bil tilstede. Fulgte stien opp til Litraknappen og slurvet litt med tenkingen deretter så begynte å gå söröst mot Veskreshorgi. Inså dog etterhvert at dette måtte väre feil å slo om ruten austover. Når vi (gutten i meis og jeg) kom opp på Færesfjellet mötte vi på en flock reinsdyr (kanskje 15 dyr). Förste gang for meg i Norge så det var veldig göy! Ble litt overrasket at vi klarte å komme oss så pass nærmt då vi i tillegg til å lage en del lyd hadde vinden i ryggen. Gutten syntes dog at noen sauer vi så senere var desidert mere spannend enn reinsdyrene... Kom oss opp til toppen, flott utsikt. Gikk en rakere vei ned med nesten en rak linje mot Litraknappen. Fin tur, alene i naturen.
Stemmeseggi
- Date:
- 01.08.2017
Kjørte til Askeland parkering og begynte å gå sammen med gutten i meis. Krysset et ferist og plutselig sto to Highland Cattle-kyr og stirret på meg mitt i veien. Ble usikker på om det var lurt å gå videre så returnerte til bilen og kjørte til p-lommen ved Sundland istedenfor. Enkelt å finne veien derfra, men meget blöt og gjörmete sti hele veien till toppen. Vel oppe på selve eggen blåste det en god del og kom noen dråper regn så fikk ikke sett noe särlig på utsikten. Fant dog en fin plass ganska mye lenger ned for nistepakkepaus med fin utsikt mot Arna og Ytre Arna.
Trollvassnipa
- Date:
- 16.07.2017
Kom kjörendes sörfra og tenket at jeg burde passe på å gå på en kommunetopp i Hordaland som lå langs veien. Trollvassnibba passet sånn sett veldig greit. Skulle parkere ved skolen, men kjörte forbi og når jeg så etter plasser å snu på kom jeg plutselig til Kleivo parkering. Så parkerte der istedenfor. Gikk opp på gjörmete sti, ganske bratt til först, så over en gjörmete myr og videre opp over til toppen på fjell. Godt merket sti. Kom litt regn, men var heldigvis bare en kort regnby. Kom til toppen, skrev i boken. Flott utsikt mot Stord og Bømlo og innover i Hardangerfjorden. Noterte at spar-plattformen til Aasta Hansteen lå utenfor Stord sammen med fem flytende vindkraftverk. Gikk sen ner samme vei.