Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Klubben

Datum:
20.03.2022

Tur fra Foreneset i nydelig vårvær.

Karte    

Solbjørgnipa

Datum:
19.03.2022

Tur fra Kløgetveit på merket sti. Stien var vanskelig å følge forbi den første dyrkete marka. Stien går vest for marka. Nord for marka blir stimerkene tydelige igjen. De kan følges nesten til toppen av Solbjørgnipa. Siste del går sammen med stien fra Solberg. (Den stiplete stien fra Kløgetveit som man finner på kartet, eksisterer ikke!). Flott og spennende topp på flott varde på den lille toppen. Utsikten er også flott selv om mye er ødelagt av vindmøller.

Karte    

Urdalsnipa

Datum:
18.03.2022

Tur fra Moi på vei helt til toppen. Flott vårvær. Mange år siden sist vi var her. Kanskje dette er den i landet som har utsikt til flest vindmøller?

Karte    

Ørnahammaren

Datum:
13.03.2022

Tur fra Asbjørnstjørna. Frisk vind på toppen.

Karte    

Jøstolen

Datum:
12.03.2022

Rundtur fra Alsvik over Jøstolen og Skrussfjellet.

Karte    

Skrussfjellet

Datum:
12.03.2022

Rundtur fra Alsvik over Jøstolen og Skrussfjellet.

Karte    

Fitjanuten

Datum:
06.03.2022

Tur fra Gjesdal kirke på gårdsveier og til slutt på sti. Delvis merket, best merket opp mot toppen. Flott utsikt. Litt vårfornemmelse i le av varden.

Karte    

Tindafjellet

Datum:
06.03.2022

Vi parkerte ved Hadvardshølen. Vindmøllevei helt til toppen. Selve toppen var spart selv om den ene vindmølla stod like ved sida. Utsikt mot Fitjanuten, Skurve og masser av vindmøller.

Karte    

Voren

Datum:
04.03.2022

Tur fra Skjelbreitjørna på merket sti til Voren og Dyranuten.

Karte    

Dyranuten

Datum:
04.03.2022

Tur fra Skjelbreitjørna til Voren og Dyranuten.

Karte