Archivo - fecha

Listas obtenidas

Prestkjerringa med Knut

Fecha:
03.04.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
23.5km

Mapa    

Hærfjellet med Knut Halvor, Hedda og Hilde

Fecha:
02.04.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
7.8km

Mapa    

Bjørga, Kyrakampen og Fyksesetra

Fecha:
27.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
26.7km

Mapa    

Skitur fra Tyrom

Fecha:
26.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
17.3km

Skitur med Kristine og Hans Thorvald i nydelig vintervær.

Mapa    

Skitur fra Tittut slott

Fecha:
25.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
13.2km
Mapa    

Skitur fra Nordseter

Fecha:
24.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
21.8km

Margrethe hadde avtale på Lillehammer, dessuten masse butikkærender, som jeg var med på både før og etter skitur. Hentet Sigrid i Blæsterveien, og kjørte derfra til Nordseter.Mens Sigrid gikk en runde om Lunkefjell, gikk jeg til Hafjellet, om Nevelfjell og Slåsæterfjellet. På tilbaketuren gikk jeg oppom Ytre Nysæterhøgda, og ankom Nordseter for en gangs skuld til avtalt tid. Grått og litt stusslig ved start på Nordseter, men med antydning til oppklarning, og fra en kilometer før Nevelfjell til Hafjell ble været både trolsk og vakkert. Etter Hafjell tetnet det til igjen, og det var vondt å se konturene på bakken opp og ned fra Ytre Nysæterhøgda. I dag ble det brøyting fra Skiløypa og opp på Nevelfjell, men på Nevelfjell var det flere som var kommet opp fra motsatt side.

Mapa    

Prestkampen og Skardbua

Fecha:
21.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
22.9km

Møtte Sigrid på Segalstad bru hvor vi hadde avtale med IGT om trykking av gardsost slekthistorieboka. Etterpå kjørte vi til Skei og parkerte i fjellandsbyen. Sigrid gikk en runde om Austlid og Frøysesetra, mens jeg gikk om Torsdalen til Prestkampen og Skardbua, og derfra raskeste løype tilbake til utgangspunktet. Bra vær i starten, men på Prestkampen begynte det å snø. Veldig gode nykjørte løyper, silkesnø i brattbakkene mot Prestkampen, og fint å gå uten løype opp på Prestkampen.

Mapa    

Prestkjerringa i gråvær

Fecha:
19.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
26.6km

Mapa    

Nevelfjell og Lunkefjell

Fecha:
18.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
15.9km

Hadde avtalt med Hans Thorvald at jeg skulle kjøre ham hjem etter Birkebeinerrennet. Bittert å ikke gå selv, men sånn er nå det, - neste år…. Kommet til Lillehammer skulle han innom Oddvar, det ble derfor tid til en tur i finværet om Nevelfjell og Lunkefjell fra Nordseter. Trafikkaos ved innkjøringen til skistadion på vei til Nordseter, og ved hallene på vei ned. Traff Hans Thorvald ved trappa i Nordseterveien, og kjørteham til Øvre Vang kirke hvor han hadde bilen sin. Etterpå ble det hyggelig stund i Tyrihans, med pizza, kaffe og kaker og en strålende gutt.Hans Thorvald var godt fornøyd med Birken, godt innenfor merkekravet.

Mapa    

Målifjellet og Svaen

Fecha:
16.03.2023
Tipo de excursión:
Excurción de esquí
Distancia:
17.5km

Kombinert barnepass og bursdagsfeiring i Tyrihans. Mens Margrethe tok seg av barnepasset, tok Sigrid og jeg en skitur. Uheldigvis glemte jeg mobilen slik at det ble bortimot en halv time mer bilkjøring, og to bompasseringer. Men - en fin skitur ble det, fra en parkeringsplass ved Stensæterbekken. Gikk strake veien til Målifjellet, og videre til Svaen. På tilbakeveien brøytetjeg bortom Vesle-Svaen, samt et par små ekstrarunder i det flotte løypenettet. Etterskituren ble det meget hyggelig bursdagsfeiring, med god mat, gode kaker og trivelig selskap i Tyrihans. Takk til alle for en riktig trivelig dag.

Mapa