Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Prestkjerringa

Date:
07.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
11.1km

Tur fra Ringastylen på Nysetra. I dag møtte jeg 11 damer men ingen av hankjønn på turen til Prestkjerringa. Vel hjemme dro Margrethe og jeg på drop In på Segalstad bru, for å ta 4. Covidvaksine, hvor vi ble stående nesten en time i kø.

Map    

7-fjellsturen fra Pellestova

Date:
03.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
28.6km

Årets 7-fjellstur i regi av DNT fra Pellestova. Kjørte hjemmefra litt over åtte, og parkerte på Hundersetra parkeringsplass. Litt tåke og lett yr til å begynne med. Vekslet mellom opphold og yr, men fra Hitfjellet og til Pellestova ble det regnvær. Fin temperatur, 8-9 grader. Gikk ganske jevnt fort hele runden uten å jogge en meter. Mye folk til tross for litt dårlig vær.

Map    

Kjettberget og Prestkjerringa fra Korstjern

Date:
31.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
14.3km

I dag kjørte jeg og parkerte ved Korstjern for å ta en runde om Kjettberget og Prestkjerringa i finværet. Det ble en meget fin tur, i strålende sol og litt vind på toppene.

Map    

Tur fra Grøtåsen

Date:
28.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.5km

Fin kveldstur fra Grøtåsen.

Map    

Balbergkampen, Torvmyra og Rundhaugen

Date:
26.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.9km

Lillehammertur idag, Margrethe hadde time hos tannlegen, og jeg ble med som sjåfør, og nyttet anledningen med tur fra Balbergskaret. Turen gikk om Balbergkampen, Torvmyra punkt 543, og til slutt om Rundhaugen. Fint, varmt sommervær. På vei ned til byen igjen var jeg innom Sigrid og ble servert deilige boller og kaffe.

Map    

Prestkjerringa

Date:
24.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
10.7km

Etter diverse og kaffeslabberas på formiddagen,ble det tur til Prestkjerringa fra Nysetra. Hadde med for å plukke blåbær, men var litt for tidlig, ble for mye kart i plukkeren. Fint turvær.

Map    

Topptrimmen, Leppskaret. Leppkampen.

Date:
14.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
10.2km

Tur sammen med Sigrid, Anne Marit og Jan Arne. Da Jan og AnneMarit ville dra videre til Molde etter turen, kjørte Sigrid med meg fra Coop prix i Forset. Jeg kjørte Subaru justy, og bilen fungerte som før til vi kom til Nesetlia. Da begynte den å trekke veldig dårlig, måtte ned i første gear, og fant det best å kjøre inn på ei parkeringslomme litt før Vis-Knutheimen. Satt på videre herfra med Jan til Melgardssetra. Gikk så sammen med Jan og Anne Marit til Leppskaret, som er med på årets topptrim, og videre over alle toppunkt til Søre Leppkampen og Leppkampen. Samme vei tilbake, og kom ned igjen til Melgardssetra samtidig med Sigrid, som hadde gått til Leppskaret med krykker. En meget hyggelig tur i flott, varmt sommervær. Vel tilbake ved bilen ved Vis-Knutheimen, startet bilen >>>

Map    

Hærfjellet

Date:
09.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
1.0km

Etter den mislykkede molteturen rundt Kroktjønnet, stoppet jeg på Hærfjellet parkeringslomme, og gikk på Hærfjellet.

Map    

Lite molte rundt Kroktjønnet

Date:
09.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
6.6km

Moltetur rundt Kroktjønnet. Lite eller ingen molte, fant en halv liter. Gikk om et lite toppunkt nordvest for Kroktjønnet i kronglete terreng, og kalte dette ubetydelige toppunktet for Kronglehaugen. Den lille moltefangsten jeg fant, fant jeg på ei lita skogsmyr nord for dette punktet.

Map     2 comments

Moltetur med Sigrid

Date:
07.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
4.2km

Moltetur med Sigrid, som dro på moltetur med krykke. Takk for turen til Sigrid, som måtte vente en god stund på meg.

Map