Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Ski

Datum:
26.02.2022
Entfernung:
9,4km

Karte    

Prestkjerringa uten telefon

Datum:
20.02.2022
Tourcharakter:
Skitour
Karte    

Praktfullt på Prestkampen og Slagsfjellet

Datum:
19.02.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
27,6km

I dag blendet skitur på Skei. Parkerte som vanlig i fjellandsbyen og gikk korteste vei til Prestkampen, oppom nordtoppen først. Avblåst og hardt på toppunktene, mye stein og passe seg for fortsatt. Etter Prestkampen gikk jeg oppom Vestre Bånseterkampen. Deretter om Skardbua og Slagsfjellet. Nydelig vær i dag, litt kald vind. Har ikke Setså mye folk på Skei siden før pandemien.

Karte    

Skitur til Turtdalshøgda

Datum:
17.02.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
22,0km

Karte    

Skitur fra Granum

Datum:
16.02.2022
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
8,8km

Karte    

Prestkjerringa om Nyseterskaret

Datum:
12.02.2022
Entfernung:
24,3km

Karte    

Nevelfjell og Lunkefjell fra Nordseter

Datum:
11.02.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
14,9km

Kombinertebesøk hos Sigrid meden skitur fraNordseteri dag. Flott turvær, men litt kald vind på toppene. Veldig avblåst og mye stein på Nevelfjellet, ellers ganske greie forhold. Etter turen ble det hyggelig kaffeslabberas hos Sigrid.

Karte    

Klininggrautsteinen hjemmefra, med Storseterbilder

Datum:
10.02.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
16,1km

Karte    

Skitur fra Granum

Datum:
09.02.2022
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
14,3km

Fysioterapi på formiddagen, og etter formiddagsmat, kjørte jeg og parkerte på Granum for å gå på Kinnkjølen. Hadde trodd det var litt bedre å gå veien opp til Tittut slott, men gikk forsåvidt greit, og med litt forsiktighet gikk det også greit ned igjen. Tung brøyting fra Kinnaløypa og bort på Kinnkjølens toppunkt. Fin temperatur, et par kuldegrader, men sterk vind. Løypa mi blåste nesten igjen, så det nesten ble brøyting tilbake fra Kinnkjølens toppunkt også.

Karte    

Skieikampen og Slagsfjellet

Datum:
06.02.2022
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
28,0km

Skitur fra Skei i dag, etter først å ha sett på TV Norges skandaløse sending fra OLs 5000 meter, men artig med gull til Sverige og overraskende bronse til Hallgeir Engebråten. Parkerte som vanlig i fjellandsbyen, og gikk opp på Skiløypa opp på Skeikampen. Løypa forbi Avlundskampene var ikke kjørt, så da ble det å returnere ned igjen til Skeikampen rundt-løypa. Gikk deretter om Skardbua og opp på på Slagsfjellet. Fra Skardbua og opp på Slagsfjellet ble det et forferdelig vær, med tett snøvær og sterk vind. På toppen av Slagsfjellet brakk plutselig staven helt nede ved trinsa, så det ble med bare høyeste Slagsfjelltoppen i dag. Nede på PeerGyntvegen ble det riktig fint vær på resten av turen.

Karte