Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (18)
- Ekspedisjon (2)
-
Annen vintertur (4)
- Trugetur (2)
- Fottur (663)
-
Kjøretur (2)
- Biltur (2)
-
Skitur (659)
- Fjellskitur (8)
- Langrennstur (47)
-
Sykkeltur (25)
- Blandet sykling (23)
- Trening (137)
"Peakbookvenner"
Lister jeg samler etter
Favorittopper
Grøtåshaugen
- Dato:
- 27.07.2025
- Turtype:
- Blandet sykling
- Distanse:
- 33,8km
Snuen hjemmefra, på sykkel og til fots
- Dato:
- 24.07.2025
- Turtype:
- Blandet sykling
- Distanse:
- 58,7km
Elsykkeltur igjen i dag. Ville prøve om batteriet holdt en tur frem og tilbake til Rokvamsetra. Det gjorde det forsåvidt, men ved innkjøringa til Blæstern på tilbaketuren, var det nesten slutt på strømmen, så derfra og hjem ble det strømsparing. Selvfølgelig ble det fottur opp på Snuen i finværet. På tilbaketuren var jeg dessuten bortom toppunktet på Oppsjøhøgda og Værskeitoppen. Jeg mistet drikkebeltet mitt i Hammerliveien, heldigvis fant jeg det igjen på tilbakeveien. Men det ble lite drikke. Stoppet på vei tilbake og drakk av Frøislands kilde, smakte utrolig godt med iskaldt kildevann i varmen.
Molterekognosering, sykkeltur til Rindåsen.
- Dato:
- 23.07.2025
- Turtype:
- Blandet sykling
- Distanse:
- 34,0km
Elsykkeltur hjemmefra til Rindåsen i ettermiddag. Varmt, noe overskyet og kom faktisk et par regndråper. Var litt moltekart hist og pist, men ikke så mye at det er noen vits i å ta med bøtte og vende tilbake. Dette ble faktisk min tur nummer 100 til Kinnkjølens toppunkt, den kanskje mest sære toppen på listen over Norges 1000 topper med høyest primærfaktor. Kom tett innpå en elg ved tjernet øst for Rindåsen trigpunkt, men den var borte før jeg fikk skummet meg til å ta bilde. I turlengden inngår 3.7 km fottur fra Rindåsen.
Røssj og Djup med Marit og Helge
- Dato:
- 21.07.2025
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 17,2km
Sigrid kom til Nygaard og kjørte med meg til Holsbrua, hvor vi plukket opp Marit og Helge, som kom fra Liomseter. Kjørte videre og parkerte på Storlægerplassen. Gikk sammen med Marit og Helge samme tur som jeg gjorde for en måned siden, men i dag i motsatt retning, om Røssjøkollene først. Varmt, men ikke plagsomt, og som før i sommer, uvanlig lite insekter. Tok oss god tid, to gode matpauser på høyeste Røssjøkollen og Djuptjernskampen. Plukket opp Sigrid som hadde vært på høyeste Røssjøkollen like før Torplundsetra. En trivelig tur i godt selskap. Apropos høyeste toppunkt på Røssjøkollene, så er toppunktet 100 meter vest for Varden et par meter høyere, etter meterkotene på kartet er det punktet 1289 moh, mens Varden med peakbokknåla er 1287 moh.
Orm og Dokk
- Dato:
- 20.07.2025
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 6,5km
Ettermiddagstur, var i utgangspunktet sent, og det ble enda senere da Margrethe ringte om ei kvige på avveie da jeg var ved Solbakken i Forsetseterlia, så da var det bare å snuoperasjon reise hjem. Kviga var grei, så det ble tur allikevel. Veldig varmt i motbakken opp mot Ormtjønnskampen, og likedan opp mot Dokkampen. Skjeggklokke vokste i mengder opp mot Ormtjønnskampen. Litt svalende vind på toppene.