Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Tur

Date:
19.06.2021
Distance:
4.8km

Map    

Kanthaugenløpet

Date:
17.06.2021
Distance:
5.8km
Map    

Øst for Goddalsvika

Date:
17.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
0.5km

Etter turen til Killiknappen og Skjenafjellet, kjørte jeg inn til Sjøsetra. På vei tilbake tok jeg en kort stopp for å opprette et lite ubetydelig toppunkt, Øst for Goddalsvika.

Map    

Topptrim, Killiknappen

Date:
17.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
8.4km

I dag ble det anledning til en fjelltur. Var innom sportsbutikken (Freddybutikken) på Skeiporten og kjøpte nye joggesko og fjellsko, før jeg kjørte inn Til Goddalen for å gå på Skjenafjellet og Killiknappen. Killiknappen er med i årets topptrim. Ble en fin tur i varmt, godt sommervær.

Map    

Reitbakkhøgda og Stålan, samt Storsetra

Date:
14.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.5km

Inviterte Johannes med på kveldstur til Lundevarden, men da Johannes ikke hadde vært på Reitbakkhøgda, foreslo han tur dit isteden. Kjørte og parkerte mellom Sannbu og Leine, og gikk over Reitbakkhøgda til Stålan. Etter turen kjørtevi til Storsetra medsaltstein til ungdyrene der.

Map    

Tutrudkampen på Tretten

Date:
13.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
1.7km

Etter turene til Oppsalåsen og Åborsjøkampen, kjørte vi tilbake til Tretten, hvor Kristine og Hans Thorvald skulle ta noen stolper. Et par av stolpene lå ved Tuterud gård, så vi kjørte dit, og parkerte i umiddelbar nærhet. Etter at stolpene der var registrert gikk vi opp på Tutrudkampen og registrerte toppen som peakbookelement. Kartet viste råk opp til toppen, men dette var fraværende, og det ble å gå i bushen, delvis med bringebær og brennesle. På veg opp ble vi møtt av en klagende lyd vi først trodde var en, men det viste seg å være en elgkalv som kom oss i møte, og som slett ikke var redd oss. Var litt skeptiske, da elgku med kalv ikke er å spøke med, men så ikke antydning til mora. På toppen var det spor etter elg som hadde ligget i graset, så vi får håpe elgkua >>>

Map    

Åborsjøkampen

Date:
13.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.9km

Etter turen i Fåvang til Oppsalåsen, kjørte vi videre til Ringebu og Venabygda for å gå på Åborsjøkampen. Kjørte et stykke innover Jønnhaltvegen, og gikk først på råk, men mest i terrenget, først til det lille toppunktet Åborsjøkampen nord, som vi opprettet som peakbookelement. Deretter til Åborsjøkampen. Litt utsikt på toppen her, men på langt nærstående fint som på Oppsalåsen. Greit terreng og gå i uten råk.

Map    

Oppsalåsen (Hemromsvarden)

Date:
13.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
4.6km

Tur sammen med Kristine og Hans Thorvald. Kjørte til Fåvang og nesten til Mjogdalen gård, hvor vi parkerte for å gå på Oppsalåsen. Detvar tydelig at toppen lokalt ble kalt Hemromsvarden, da dettenavn sto på alle skilt. Godt råk helt til topps. Et lite utsiktspunkt ved et voldsomt stup, ellerstett skog hele veien opp. På toppen derimot var delen fabelaktig utsikt i alle retninger.

Map    

Kviger

Date:
12.06.2021
Distance:
9.1km

Map    

Klininggrautsteinen hjemmefra

Date:
10.06.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
12.7km

Map