Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Tur

Datum:
21.08.2026
Entfernung:
5,9km

Karte    

Topptrim Røssjøkollane og Djuptjernskampen

Datum:
20.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
17,3km

I dag ble det topptrimtur til Røssjøkollen i flott sesommervær. Turen om Røssjøkollene og Djuptjernskampen er en av Vestfjellet absolutt flotteste turer. Veldig tørt i terrenget,og lett å gå.

Karte    

Nevelfjell

Datum:
19.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
8,3km

Margrethe hadde treff i parken med det gamle styret i Gausdal hagelag, og jeg ble som sjåfør. Benyttet tiden til en tur på Nevelfjell og Ytre Nyseterhøgda i flott ettermiddagsvær. Veldig tørt i terrenget. Lite folk i terrenget, men enormt mye biler ved Skurvbrua, hvor karuselløpet Flømyra ble arrangert.

Karte    

Balbergkampen

Datum:
19.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,2km

Mens Margrethe var på Aktivklinikken, ble det en tur til Balbergkampen i nydelig sensommervær. Hjemme hadde det regnet litt på natten, men opp mot gapahuken i Balberglia var det helt tørt.

Karte    

Prestkjerringa med telefontull

Datum:
16.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
14,2km

Kjørte til Nysetra etter at sommergjestene var dratt hjem. Gikk til Prestkjerringa i fint tørt turvær. Traff Freddy Knutrud med følge mellom Gammelhans og Prestkjerringa,hyggelig! På Prestkjerringa la jeg telefonen på Sikteskiva, og der ble den liggende til jeg var nesten på Gammelhans igjen. Måtte følgelig gå tilbake, og håpet at ingen hadde vært der i mellomtida. Tilbake på Prestkjerringa holdt Erik Hansveen og frue på med ny skilting til Bjørkebu, og de hadde funnet telefonen, og hadde tenkt å legge den inn på DNT-kontoret på Lillehammer. Heldigvis traff jeg dem før de returnerte til Korstjern. Bjørkebu erstatter DNT-hytta på Skjelbreida. Det ble en lengre hyggelig stund på Prestkjerringa, før jeg påny startet returen til Nysetra. Fra Gammelhans til Nysetra ble det >>>

Karte    

Obleikhaugen med Else M., Henry og K og HT.

Datum:
15.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
1,9km

Karte    

Hærfjell og Huletoppen i godt selskap

Datum:
13.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,8km

Karte    

Vågskardsfjellet før Grytsetertreff

Datum:
08.08.2026
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,7km

Karte    

Molteplukking på Grøtåsen med Marit

Datum:
07.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
8,8km

Karte    

Balbergkampen

Datum:
04.08.2026
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,6km

Margrethe hadde ærend på Lillehammer, og jeg ble med for å ta en rask tur på Balbergkampen. Gikk Løytnantstien, som starter 50 høydemeter lavere enn Bælakrysset. En del høy vegetasjon, men i det tørre varme sommerværet var det helt ok. Etter turen var vi innom Biltema, hvor det ble det et raskt og godt måltid.

Karte