Arkiv - dato
"Peakbookvenner"
Roan vindpark - Åfjord
- Dato:
- 09.11.2025
- Turtype:
- Blandet sykling
- Turlengde:
- 4:54t
- Distanse:
- 41,9km
Trøndelag
9.11.2025
Et knepp ned på batteri-styrken for å komme i mål. Det holdt nesten, men måtte gå av sykkelen 1 km før siste topp. Det ble 3 avstikkere til Svartholheia, Storklumpen og Hanafjellet. Parkerte sykkelen ved Løsliheia og Voliheia. Trilleturen ned Einarsdalen gikk som en drøm. Dagens nye el-sykler hadde nok holdt hele distansen.
Svartholheia
Storklumpen
Løsliheia
Hanafjellet
Voliheia
Hagafjellet - Åfjord
- Dato:
- 03.11.2025
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 1:13t
- Distanse:
- 3,9km
Trøndelag
3.11.2025
To hyggelige karer sendte oss rett opp svaberget. Kom etterhvert innpå stien som ledet til topps. Sollyset gjorde utsikten helt perfekt.
Bomlia - Åfjord
- Dato:
- 03.11.2025
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 0:43t
- Distanse:
- 2,5km
Trøndelag
3.11.2025
P-plass til en bil. Fulgte 4-hjulingssporet til masta.
Tverrdalskollen, Setervasshøgda - Åfjord
- Dato:
- 03.11.2025
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 2:36t
- Distanse:
- 9,7km
Trøndelag
3.11.2025
Ingen stier å følge fra dammen. Laveste punkt mellom toppene var ca 290 moh. En helt grei tur hvor vi valgte å skille lag på siste topp. Johan returnerte til bilen, mens jeg slapp meg ned i dalen. Videre etter traktorveien/bilveien ca 4 km. Det var ingen bom eller avgift så det er fullt mulig å kjøre et godt stykke innover.
Tverrdalskollen
Setervasshøgda
Tekssjøheia, Kastbotnheia - Åfjord
- Dato:
- 02.11.2025
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 4:30t
- Distanse:
- 15,0km
Trøndelag
2.11.2025
En fin dag på Fosen i lav novembersol og helt vindstille. Først fulgte vi stien som var gruslagt helt frem til Skamnavatnet. Neste etappe ble villgåing via Reinsjødalen til Tekssjøhøgda (582). Deretter ned i Finnburskardet før oppgangen til Kastbotnheia (610). Dette ble siste topp over 600 meter på Fosenhalvøya (av 17). Myr-vandring er vi blitt godt vant med og synes det er helt greit.
Tekssjøheia
Kastbotnheia

