Vomtinden - Narvik (03.07.2023)
          
         
      
   | Startsted | Stubblidalen (290moh) | 
|---|---|
| Turtype | Fottur | 
| Turlengde | 5t 33min | 
| Distanse | 13,9km | 
| Høydemeter | 1395m | 
| GPS | 
                   | 
            
| Bestigninger | Vomtinden (1494moh) | 03.07.2023 | 
|---|
Norges største pf-topper
3.7.2023
Vomtinden (1494) er godt synlig fra E6-brua i Narvik. Fra Beisfjord kjørte vi bomveien (avgift) innover Stubblidalen. Først OK grusvei, deretter dårlig standard på traktorveien til dammen. Kjerreveien fortsatte 2 km til rødmerket sti. Denne fulgte vi mot Vomtjønna (721). Videre var det delvis vardet rute som gikk i en bue mot fjellryggen. Tørre svaberg og ingen utsatte partier. Eggen føltes bred og trygg. Flott utsikt mot stortoppene i kommunen. På returen foretok Paal Andre en bestigning av Vomsteinen som ikke var så enkel.















   
Kommentarer
Avslutningstur
Skrevet av PeakFloyd 07.07.2023 20:44Det her var en perfekt avslutning på 10 herlige dager dere hadde i nord. Gleder meg til skitur hit neste år. Flotte bilder, som vanlig.
Sv: Avslutningstur
Skrevet av otto 07.07.2023 22:36Må jo hjem å stelle litt med hagen. Plutselig er vi nordover igjen. Bare å glede seg til Narviksfjella.