Archive - Date
Archive - Activity
-
Climbing (3)
- Alpine climbing (2)
-
Other winter trip (1)
- Snowshoe trip (1)
-
Ski trip (857)
- Backcountry skiing (462)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (389)
-
Trip by foot (995)
- Alpine trip (1)
- Hike (344)
- Hillwalk (647)
- Walk (1)
Peakbook-Friends










Favourite trips
Favourite peaks
Vassendsetra
- Date:
- 26.12.2015
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 3:00h
- Distance:
- 11.2km
Tung tur inn til Vassendsetra da det endelig kom endel nysnø på første juledag, til vanlig er denne løypen inn her tråkket men ikke i dag. Har tilsyn på TT hytta måtte sjekke hvor mye ved det var igjen.
Bårdsfjellet
- Date:
- 24.12.2015
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 2:00h
- Distance:
- 7.2km
Grønhøa
- Date:
- 05.12.2015
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 2:30h
- Distance:
- 8.0km
Topp ved Høgtuvbreen
- Date:
- 14.07.2015
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 4:45h
- Distance:
- 21.0km
Våknet tidlig på morgenen hvor vi villkampet ved en idyllisk plass ved Leiråga. Gikk ut av teltet og så opp mot Høgtuva som var dekket av tykk tåke, huff dette lovet ikke bra. Tåka lettet først ved ett tiden så da var det bare å komme seg i vei. Vi kjørte opp Leirdalen til Melfjellet og fikk bundet skia på sekken. Startet å gå i to tiden, lovlig sent men her oppe er det jo lyst hele døgnet og en skal jo ikke sove bort sommernatten. Gikk ned til Leirdalsvatnet og her måtte vi vade over elva, videre fulgte vi varding innover til vi kom på ca. 420 moh og måtte vade en ny iskald elv, like etter denne fikk tatt på skia. Fra her var det bare å forsere høydemeter etter høydemeter til vi kom opp på ryggen mellom Høgtuva og punkt 1238. Var utrolig heldig med tåken som lettet >>>
Tverrfjellet
- Date:
- 13.07.2015
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 2:00h
- Distance:
- 8.5km
Våknet til ett nydelig vær på Kjennvasshytta, vindstille og sol fra blå himmel. Vi bestemte oss for en kort tur i dag før vi skulle reiser videre mot Høgtuva. Fikk en lettgått tur opp på Tverrfjellet, fortsatt på skiføre fra bilen og helt til toppen. Kjørte opp anleggsveien ved Klemetbekken og gikk opp til Sørskardet videre opp nordøst til Tverrfjellet. Fin utsikt på toppen mot Okstindan og Rabothytta.