Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Såta

Dato:
15.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
7:00t
Distanse:
14,9km

Våknet i strålende sol og det passet veldig godt for denne dagen skulle vi tilbringe hele dagen i fjellet i lag med Trondheim fjellsportgruppe. Vi kjørte opp i Leirdalen,en sidedal til Jostedalen og fulgte anvisningen til parkeringsplassen oppe ved Tunsbergdalsdammen. Fint skiføre fra parkeringen så her gikk vi 24 stk. i rekke og rad oppover til Grøndalseggi. Fint å gå nordover langsmed ryggpartiene mot Hesten, fin utsikt ned til Veitastrondvatnet på den ene siden og Hurrungane på den andre. Ble etter hvert spredning i gruppa da det gikk litt opp og ned etter ryggen. Siste skaret opp på Hesten var det bratteste partiet så jeg valgte å ta av skia når jeg hadde gått halve partiet opp. Her ble det en lang pause til alle hadde kommet seg opp. Returen tilbake valgte noen å renne >>>

Kart     1 kommentar

Fivlenosi

Dato:
14.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
5:15t
Distanse:
13,8km

Kjørte opp i Vigdalen, parkerte ved Syneshaugen: bomveien til Vårstølen, fra her bar skia ca. 200 meter deretter bra skiføre innover. Tok av veien ved Vårstølen og fulgte sommerløypen opp til de to ubetjente turisthyttene Fivla, videre ganske direkte til Fivlenosi 1466 moh. Lang pause på toppen for å studere fjellene i rundt oss.

Kart    

Fivla

Dato:
14.05.2016
Kart    

Fanaråken

Dato:
13.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
3:00t
Distanse:
15,0km

Langhelg og turen ble lagt til Jostedalen når yr meldte brukbart vær der. Lang biltur nedover så det passet bra å få luftet hundene på Sognefjellet. Parkerte ved Silja og fulgte skispor innover til Fannaråkbreen videre lettgått på hard skare over breen før vi rundet og fulgte ryggen opp til Fannaråknosi, videre lett gange bort til Fannaråkhytta. Her oppe hadde vi panoramautsikt til mange 2000 meters topper ved den nedsnødde hytta. Returen gikk lekende lett ned til bilen.

Kart    

Svarthaugen

Dato:
11.05.2016
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:00t
Distanse:
5,5km

Kveldstur til Svarthaugen, litt vått etter stien enda.

Kart    

Storhornet

Dato:
09.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
3:00t
Distanse:
11,0km

Tøft å være på jobb når sola skinner fra blå himmel, men klarte likevell å få til en fin ettermiddagstur til Storhornet. Kjørte opp til hyttfeltet i Hornlia fra her var det greit skiføre selv om snøen var våt.

Kart    

Gråhøgda

Dato:
07.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
3:45t
Distanse:
12,5km

Parkerte ved Halvmilenget fra her ble det litt av og på med skia langs veien. Gikk opp etter bekkedalen bra med snø her og opp til toppen. Fin utsikt men ikke noen pen topp med de store mastene som er her oppe … Lang pause før vi tok returen ned, Ivrig er 12 år i dag så en godbit måtte han få.

Kart    

Blåøret

Dato:
06.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
2:30t
Distanse:
13,0km

Parkerte ved Vangslia og gikk opp slalåmbakken fint og hardt føret. Mye snø innover helt til topps.

Kart    

Snota

Dato:
05.05.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
5:00t
Distanse:
24,0km

Kjørte fra Oppdal ved nitiden, startet å gå fra Gråsjøen vinterparkering halv tolv. Gikk innover til der Gråsjøveien ender og fortsatte oppover lia i gjennomslagsføre til vi kom over tregrensen, bedre føre fra her for hundene. Videre ned til Svartvatnet, tok en matbit før vi tok fatt på stigningene oppover til Snota. Mange som var på tur i dag så alene ble vi ikke på toppen. Fin tur som jeg gjerne kan ta flere ganger og jeg forstår godt at dette er yndlingstoppen til GUNN.

Kart    

Svarthaugen

Dato:
04.05.2016
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:00t
Distanse:
5,5km
Kart