Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Serifjellet

Datum:
20.07.2018
Karte    

Lindtjørnknuten - høyeste fjelltopp i Lund kommune

Datum:
14.07.2018

Lund kommune ligger jo ikke så langt fra Sandnes, så her var det bare å sette seg i bilen etter jobb en fredag og kjøre sørover. I Sandnes var det nokså kaldt og overskyet, så overraskelsen og gleden var stor når jeg møtte værskillet og kunne gå tur i nyyydelig sol og god varme. Det gikk veldig fint å finne parkeringsplass med godt utgangspunkt for turen, men igjen ble jeg overrasket over hvor kommunetoppen lå - eller kommunegrensa rettere sagt. Vi var jo nesten på Tonstad. Lund, da tenker jeg Moi. Not any more. Denne sommeren har vært svært tørr, noe terrenget bar preg av. Turen var på dette tidspunktet ikke merket, men jeg hadde lest turbeskrivelse og hadde med kart. "Elva" jeg skulle følge til å begynne med var knusktørr, og det var således lett å gå i selve >>>

Karte    

Vassdalseggi

Datum:
07.07.2018
Karte    

Husafjellet og Dyranuten

Datum:
05.07.2018

Karte    

Tormodknuten

Datum:
03.07.2018

Dette var en sånn ettermiddag etter jobb: Vi kjører til Forsand og finner en gøy tur. Og det gjorde vi. Kjørte mot Espedal, fant en parkeringsplass med turstart ved et sandtak, sjekka kartet helt fort, og la i vei oppover. Fantastisk utsikt over dalen.

Karte    

Svadfjellet - høyeste topp i Gulen kommune

Datum:
29.06.2018

Jeg har vokst opp i Gulen kommune, men visste frem til jeg ble hekta på tur i midten av 30årene ikke hva som var høyeste topp/fjell i kommunen. Det viste seg å være Svadfjellet, og 877 moh er svært høyt sammenlignet med den holmen jeg er vokst opp på. Så det var STOR glede å stå opp halv fire, koke kaffi og pakke sekken, kjøre til Kringla, bremse for rev og hjort på veien, ta frokosten midt i den første dryyyge bakken. Nydelig dyreliv og nokså fornøyd bikkje som fikk gå løs deler av veien. Dette var en fantastisk dag! Skarp sol og god varme allerede når klokka var grytidlig :) Glede!

Karte    

Brusaknuden Sørskråning

Datum:
01.06.2018
Karte    

Narvikfjellet og Fjellheisen

Datum:
31.05.2018

Dette ble en turbotur, men jeg VILLE oppleve litt av nordnorge! Reiste fra Sandnes kl 5 på morningen, henta en pasient som jeg skulle følge til behandling. Landa på flyplassen, fulgte henne til riktig sted, og ble kjørt tilbake til flyplassen. Derfra tok jeg buss til Narvik, fant riktig hybel som jeg hadde leid via AirB&B. Fikk forklaringer på hvordan jeg skulle finne veien til Narvikfjellet, også tusla jeg avgårde. Det hadde allerede vært en lang dag, så det gikk litt seint oppover. Men flott å få til denne turen. Møtte en masse utenlandske militærfolk på veien, det lå visst noen skip i havna som de tilhørte. De tok bilde av meg på toppen, det var jo obligatorisk når en er på eventyr. Også hadde jeg hyggelig selskap på veien ned igjen. La meg umiddelbart, sto opp igjen >>>

Karte    

Øykjafjell med unger

Datum:
21.05.2018

Karte