Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Facebook

Skarvemellen 2. nyttårsdag

Date:
02.01.2017
Distance:
4.1km

Fin tur med Linn Therese. Litt vind men overraskende lunt bl.a. rett innunder toppen

Map    

Nyttårstur i blesten

Date:
01.01.2017
Map    

Kvittering

Date:
21.12.2016
Distance:
9.5km

Livlig bål på Kvithøvd.

Map    

Dmt

Date:
10.12.2016
Distance:
16.7km
Map    

Bitihorn

Date:
06.12.2016
Distance:
3.1km

Map     2 comments

Skitur

Date:
26.10.2016
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
13.6km

Ikke det helt store skiføret for å si det forsiktig. Det vil si, det var ganske ok nede på flya, men opp i steinrøysa blei det veldig mye ... gjett ... ja du gjettet riktig: Stein. Hadde ikke peiling på hva slags vær som skulle bli, men alt håp om sol og blå himmel snødde bort i vind, snødrev og tåke. Hadde nok med å mikke meg opp blant grov steinrøys til Raslet (1854) som jeg ikke var sikker på om jeg hadde vært på før, men i følge Peakbook hadde jeg visst det. Ikke nok med det, forrige gang jeg var her var 22.10.2012, altså fire dager tidligere, og da hadde det vært nok snø til å ta med seg Rasletind og Kalvehøgde ser jeg. Jaja, vinteren er litt senere på tur i år. Men det snødde bra i dag, så noen dager til med nedbør og vind og nedbør og vind, så burde det begynne >>>

Map     3 comments

Skagetkasse

Date:
21.10.2016
Distance:
6.6km

Map    

Skarvemellen kasse

Date:
19.10.2016
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
4.7km

Dagens andre postkassehenting. Litt snø hele veien. Tåke og gløtt av sol men lite vind. Null spor i snøen og null folk å se.

Map    

Bitikasse

Date:
19.10.2016
Distance:
3.9km

Nedhenting av kasse og bok på Bitihorn. Sjukt mye reinsspor på toppen. Vang Turlag og DNT Valdres sin bok hadde naturligvis byttet kasser igjen. Tror det må bli større avstand mellom kassene neste år. Snø hele veien, men ikke så veldig mye.

Map    

Skagetrunde

Date:
12.10.2016
Distance:
8.1km

Map