Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
- Annen tur (1)
- Annen vintertur (2)
- Fottur (332)
-
Kjøretur (1)
- Biltur (1)
-
Klatring (4)
- Alpin klatring (3)
- Via ferrata (1)
-
Skitur (177)
- Fjellskitur (71)
- Langrennstur (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Sykkeltur (2)
- Blandet sykling (1)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"
Favorittopper
Falketind Peakbooksamling
- Dato:
- 29.07.2023
Tidlig start, vi begynte å gå rundt kl. 06. Nydelig vær, men noe skyer utover formiddagen. En liten skur på vei ned. Total tidsbruk vel 10 timer. Lang pause på toppen. Positiv og sporty gjeng.
Botnanosi
- Dato:
- 23.07.2023
- Distanse:
- 9,6km
Flott tur etter avbrutt tur til Store Austanbotntinden tidligere på dagen. Vi fikk en skikkelig haglbyge og blei blaute til skinnet, men ellers var det en kjempefin tur. Spesielt terrenget og utsikten rundt toppen var fabelaktig.
Endelig gjorde jeg også fremskritt på samlerlister. Det skjer ikke hvert halvår lenger :-)
Årdal 100pf og Jotunheimen 100pf
Noen bilder:
Sagbruk
- Dato:
- 20.07.2023
- Distanse:
- 22,3km
Sagitravers på tursamling
https://glittertindforlag.com/samlinger
Morten sine bilder:
Anne sine bilder:
Sommerkveldsmagi i Jotunheimen
- Dato:
- 14.07.2023
- Distanse:
- 16,5km
Med mye dårlige værmeldinger for dagene som kommer, var det ikke så mye å lure på når det var varslet en fin inneklemt dag denne fredagen. Jeg og Anne somlet imidlertid ganske mye og kom oss seint av gårde. Vi ruslet ikke fra bilen i Koldedalen før halv to på ettermiddagen. Greit at det er juli og vite at sommerkvelden er lang.
Planen var i første rekke å få tatt med Anne på Uranostindryggen før vi skal ha samling til uka.
Det gikk greit opp til Uranostinden. Deretter tenkte vi at vi kunne gå og kikke på Sagitraversen. Jeg har ikke vært der siden 2016, så det er lite jeg husker egentlig. Som tenkt, så gjort. Gamle slitne folk bruker gjerne litt tid når de rusler, så innen vi var på Sagiryggen var det allerede blitt kvelding.
Selve traversen var enda løsere enn jeg huske, >>>