Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
- Annen tur (1)
- Annen vintertur (2)
- Fottur (333)
-
Kjøretur (1)
- Biltur (1)
-
Klatring (4)
- Alpin klatring (3)
- Via ferrata (1)
-
Skitur (177)
- Fjellskitur (71)
- Langrennstur (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Sykkeltur (2)
- Blandet sykling (1)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"
Favorittopper
Et par streker i regninga
- Dato:
- 15.01.2014
- Turtype:
- Fjellskitur
- Turlengde:
- 4:31t
- Distanse:
- 15,0km
Fikk omsider mulighet for en fjelltur og skjønte etter værmeldingen å dømm at jeg måtte komme meg vestover. Plukket ut en topp på Sogn og Fjordane 250 lista ( Raudenibba )
Var veldig i tvil om jeg burde ta fjellski eller randoski. Fornuften skulle tilsi fjellski, men så hadde jeg kjøpt nye randostøvler jeg gjerne ville prøve ut.
Som tenkt så gjort. Kjørte opp i tåkeskyer og grått vær, men ved Tyin var det antydninger til gløtter. La i vei i kaldt vær med feller og randosko som slettes ikke lenger føltes så gode som i butikken.
Det var løssnø og flatt og uvant å gå med randoski, så jeg innså etter hvert at dette ikke ville gå, verken smertemessig eller tidsmessig. Nådde en tulletopp og fikk gleden av 10 herlige svinger før det litt senere var på med feller og koma-gnagsårgange >>>
Hagahogget - høyest i Asker kommune
- Dato:
- 30.12.2013
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 2:30t
- Distanse:
- 4,7km
Ein liten romjulsdrøm
- Dato:
- 29.12.2013
- Turtype:
- Fjellskitur
- Turlengde:
- 5:39t
- Distanse:
- 13,0km
Atter en romjul fikk jeg og Pål (Pål Berglund) til en romjulstur. For 6. gang på 7 år. Tidligere turer har gått til:
Gråfjell i 2007 Gaustatoppen i 2008 Hallingskarvet i 2009 Tåråfjellet i 2011 Området ved Hallingnatten i 2012 I år var det Vehuskjerringi som ble målet i vår felles "quest" for å bestige alle Telemarks 16 kjemper .
Julen som hadde vært feiret i Tyskland og Porsgrunn frem til nå hadde vært både grønn, mild, fuktig og forblåst uten den helt store julestemningen. Gleden var stor da vi etter å ha passert Seljords grønne enger etter hvert oppdaget stadig voksende brøytekanter langs veien. I tillegg så været meget lovende ut. Høydalsmo og Åmot ble passert mens en ny dag grydde og oppe ved Vehus parkerte vi der en liten skogsvei tar av opp lia. Bommen stod åpen, men vi tok ikke sjansen på å kjøre lenger, dessuten var ikke turen allverden lang.
Høyt der oppe tronet Vehuskjerringi, et imponerende >>>
