Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Facebook

Langsua med telt og barn

Datum:
12.07.2020
Entfernung:
10,1km

Sammen med Linn Therese og dro jeg inn til Langsua for å få noen bilder til nyboka. Vi startet syklinga i regn, men det ble straks mye bedre. Fin sykling nesten inn til Haldorbu og så opp på snaufjellet for å finne teltplass. Sola kom. Etter en lang pause i hver våre leire, var det klart for kveldstur til Søre Langsua. Skyene hadde dratt mer inn, men vi fant en solgløtt på toppen. Etter dette dro jeg alene mot Nørdre Langsua. Fikk ei haglbyge på toppen og var ganske seint nede ved teltet. Lang lat morgen dagen etterpå og enkelt utmarsj til bilen.

Snuen

Datum:
19.06.2020
Entfernung:
7,0km
Karte    

Ormtjernkampen

Datum:
19.06.2020
Entfernung:
6,3km

Resten

Datum:
16.03.2019
Entfernung:
25,8km

Karte    

Djuptjernkampen

Datum:
25.10.2015
Entfernung:
13,2km

Etter besøk hos Kim&co på Ringsaker, avsluttet vi med en tur mot Djuptjernkampen. Det var i grunnen en kjempeflott dag i fjellet, bare litt amputert på grunn av kraftig vind. Vi hadde en god pause nede i ei grop oppunder Solskiva. Her delte vi oss en kort stund, mens jeg, Julia, Trine, Linn Therese og Ola dro oppom Solskiva, gikk Kim, Oskar og Eirik videre på stien. Vi hadde et arrangement med Barnas Turlag på Beitostølen vi ikke kom unna, derfor gikk tiden litt fra oss, og vi bestemte at vi måtte snu. Julia og Linn Therese droppet Djuptjernkampen, mens jeg kjappet meg oppom. Vi rakk Beitostølen med et nødskrik.

Karte    

Storhøa (2/5)

Datum:
13.08.2014
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
2:04h
Entfernung:
7,5km
Karte    

Flott høstdag på kommunetoppen vår

Datum:
02.10.2013
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
6:40h
Entfernung:
14,2km
Karte    

Skruvdalstinen

Datum:
29.09.2012
Karte    

To grå dager på Skei

Datum:
23.06.2012
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:15h
Entfernung:
4,8km

Planlagt mange måneder i forveien var denne turen, og slikt er jo i beste fall gambling når man snakker om friluftsaktiviteter. Vi studerte værkart over Sør-Norge og valgte Skeikampen under tvil basert på et metereologiutsagn om at det skulle bli lite nedbør her. Jeg og Linn Therese skulle på tur med Nils og Julie. For tredje år på rad satset vi på denne nestentradisjonen, med en teltovernatting og fjelltur i lag. Etter to vellykkede turer tidligere: Skreddalen i Øystre Slidre i 2010 Fossebrea i Ål i 2011 som begge hadde vært trivelige turer med fornøyde barn (og voksne), så vi frem til enda bedre vær og enda råere fjellturer i år. Allerede før avreise var vi klar over at slik kom det ikke til å bli, men satset på at det i det minste skulle bli en trivelig tur i et relativt ukjent område. Vi møttes på Lillehammer og kjørte samlet opp til Skeikampen >>>

Skruvdalstinden

Datum:
10.06.2011
Karte