Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Facebook

Skitur

Datum:
31.01.2017
Entfernung:
50,3km

Bestemte meg spontant for å ta en skitur når jeg så hva slags vær som var meldt denne dagen. Fine løyper mye av veien. Litt laust og trått fra Juvike til Kjølafjellet siden jeg var førstemann i litt løse nyløyper. Fra Kjølafjellet ned til Lie var det ikke kjørt opp, så der gikk det litt sakte. Men så flotte løyper resten av runden. Synes det er vanvittig flott fra Juvike over til Kjølafjellet. Hadde et lite personlig mål om 50 km, så da jeg var tilbake ved bilen måtte jeg ta ei lita avstikker i lysløypa for å få kilometerne. Masse sol. To halvliters termoser, en kokesjokolade og noen nøtter var litt lite, så vel hjemme var det bare å gafle innpå.

Myssmørhelje

Datum:
28.01.2017
Entfernung:
5,0km

Kveldstur fra hytta med Sindre og Heidi. Flott snø i skogen.

Karte    

Årdalstur

Datum:
27.01.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
37,5km

Værmeldingene lokket til fjells denne dagen, og været slo til. Stort sett slørskyet og sol. Lite vind i starten, en lei motvind utpå dagen. Fra bilen så fjellet innbydende hvitt ut, med mye østvendte skavler. Føret var imidlertid så som så. Hardt og stedvis glass-is på toppen. Knapt en kvadratmeter med tørr snø. Kjempefint terreng egentlig, med mange små skar og daler fyllt opp av intrikate snømonstre og skavler og herlige utsyn mot Hurrungane. Dessverre glemte jeg kameraet så det blei bare en haug med tragiske mobilbilder som jeg ikke gidder å tekste, de er der bare for egen del. Fra en del skavler hadde det gått til dels store ras, og mye sprekkdannelser i bakkant av skavlene. På første toppen stod nesten ny Åsnes ski med to stålkanter sprikende ut i lufta. Har ikke tall >>>

Rundemellen med Naboen

Datum:
26.01.2017
Tourcharakter:
Bergtour

Naboen har klistret inn noen bilder og ord her: https://peakbook.org/tour/197631/Rundemoro.html

Karte    

Onsdagstur

Datum:
25.01.2017
Karte    

Grøslirunden med dårlig tracking

Datum:
22.01.2017
Entfernung:
24,1km

Bursdagstur (en dag på forskudd) med Julia og Linn Therese. Fikk ønsket mitt om stort og solid bål oppfylt (så lenge jeg ordnet veden selv). Strålende tur i overraskende bra skiløyper.

Karte    

Bilhus

Datum:
21.01.2017
Entfernung:
1,9km

Karte    

Grøslie

Datum:
16.01.2017
Entfernung:
25,8km

Karte    

Grøslispørs

Datum:
14.01.2017
Entfernung:
26,7km
Karte    

Skardåsen trå joggetur

Datum:
09.01.2017
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
13,3km

Karte