Drømmedag i vest med en prest (27.04.2015)
Besteigungen | Skagsnebb (2.003m) | 27.04.2015 |
---|---|---|
Bakarste Skagsnebb (2.093m) | 27.04.2015 | |
Skagsnebb Ø1 (2.003m) | 27.04.2015 |
Ola har skrevet en fyldig rapport fra denne turen, så her blir å fatte seg i korthet.
Helt siden i vinter hadde jeg og Ola snakket om å få til en randotur, men ukene gikk og anledningen lot vente på seg, før denne frimandagen slo til med riktig kanonvær. Langt bedre enn meldt. Bortsett fra en kald sno da vi parkerte nede i dalen, var det lite eller ingen vind og sol fra skyfri himmel dagen lang.
Snøen var dessverre noe vindpakket det meste av veien, ikke hard nok til å kjøre oppå, men fast nok til å gjøre svinging krevende for en amatør. Det ble en god del tryn og lite flyt på nedturen.
Vi møtte sprekingen Rickhard ved foten av Skagsnebbet og han tok følge med oss ut dit og med meg videre opp på Bakarste Skagsnebb, før han skulle videre mot Veslfjelltinden.
Ola hadde ikke helt dagen i dag og nøyde seg med Skagsnebb, men var i strålende humør og positiv som alltid. Vi tuslet hver for oss mye av turen, men fikk tid til mye trivelig prat alle timene i bilen til og fra.
Takk for en super tur Ola og ønsker deg en stigende formkurve fremover og gleder meg til neste tur, kort eller lang.
Benutzerkommentare
Kein Titel
Geschrieben von fritt 16.04.2017 16:46Hvor lang tid tar turen her ?
Sv:
Geschrieben von mortenh 16.04.2017 21:17Det er jo et evig spørsmål med et varierende svar. Til Skagsnebb tipper jeg du bruker 3-4 timer opp om du går rolig med et par pauser. Ned igjen bruker du alt fra ganske lite og oppover, alt etter snøforhold og kjøreferdigheter.
Tror vi brukte ca. 6 timer på den turen der inkl. pauser og begge toppene.
Elegant..
Geschrieben von otto 28.04.2015 23:47Bilde nr 6 var utrolig flott..for ikke å snakke om turen.!