Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3540)
- Bergtour (2142)
- Hochtour (7)
- Jogging (690)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (318)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Bremanger: Hælen, en interessant liten sak :-)
- Datum:
- 26.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 16,0km
Fin runde rundt Lotsbergdslen
- Datum:
- 23.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 10,0km
Flott ettermiddagstur hjemme i nærområdet i fantastisk flott vær og nydelig kveldsstemning etterhvert.
Sagetindane og bygdatreff ved Trolledalsvatnet
- Datum:
- 21.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 8,4km
Årets fjelltur med bygdefolket gikk til Trolledalsvatnet. Vi gikk først opp på Sagetindane, før det ble kaffe og kos ved Trolledalsvatnet. Flott vær og god timing da skodda kom sigende da vi skulle til å returnere.
Etterpå ble det samling på Lotsbergstøylen hvor det var satt opp Rømaske. Finfin søndag i godt selskap :-)
Naustdalskamben i godt lag
- Datum:
- 20.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,1km
Kjekk fellestur sammen med Vinjar, Linda, Maaike og ungene. Litt vekslende skydekke i dag, men varmt og fint oppover.
Stranda: Smogehornet og Litlegrøtet
- Datum:
- 19.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 5:28h
- Entfernung:
- 14,1km
Etter en sen ankomst etter tur dagen i forveien, kjente jeg at kroppen ikke var helt restituert ennå. Tok det derfor litt med ro om morgenen, og hastet ikke av gårde. Jeg hadde teltet på Solvang camping kvelden før, i håp om å få ladet batteriet på el-bilen. Det var desverre ikke mulig, da campingen var ganske full og bobilene hadde okkupert alle strømuttak. Fordelen var at jeg hadde kort kjøring mot dagens tur. Jeg lurte på Fremsteskorene, men det var meldt noe regnbyger og endel vind i høyden utpå dagen, og jeg tenkte jeg ville spare denne flotte 1800 meterstoppen til en annen gang.
Traktorvei oppover et par hundre høydemeter fra Rønneberg, deretter fin sti opp i skaret. Fant enkelte greie sauetråkk oppover mot Smogehornet. Beina var i dag sure etter gårsdagens lange runde, >>>
Stranda: God runde fra Gomsdalen med eksellent fjordutsikt
- Datum:
- 18.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 25,0km
Helt fantastisk runde i dag i flott vær. Startet ikke altfor tidlig grunnet kjølig natt og jeg ventet derfor til sola kom sigende på teltet og jeg kunne få varmen i kroppen. Jeg pakket det meste sammen, men lot teltet stå i tilfelle noe skulle skje og jeg kom seint tilbake.
Oppgangen mot Geitfjellet ble litt vegetert og dryg i starten, men det bedret seg heldigvis da jeg etterhvert kom opp i mer fast underlag. Flott oppover mot Geitfjellet. Klarte å legge fra meg noen gode ullvotter på ca 1559 moh. Jeg tok et par runder for å prøve å finne dem, men helt umulig da steinen var samme farge.... Utrolig irriterende!
Resten av runden etter Geitfjellet gikkk kjempefint. Eneste jeg angret på, var at jeg ikke gikk mer i direktelinje fra Robbeheia og i nordenden av vatnet vest for toppen da >>>
Stranda: Telttur til Gomsdalen i skodde og yr
- Datum:
- 17.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,4km
Tur alene fra Korsmyra med telt og overnattingsutstyr i yr og skodde. Stien var våt og busker og trær likeså, så alt var temmelig vått da jeg endelig ankom teltplassen like rundt kl 2100.
Da jeg skulle sette opp teltet, knskk den ene teltstanga - krise, i og med at det lette enmannsteltet kun har 1 teltstang! Heldigvis klarte jeg å fikse den, men kjente jeg ble litt småstressa da det begynte å bli mørkt og var fuktig og kjølig etterhvert. Fikk en sein middag, og en kjølig og fuktig natt. Da jeg våknet midt på natta for å tisse, var det stjerneklart og jeg øynet et håp om finvær slik det opprinnelig var meldt for morgendagens langtur som jeg har hatt på ønskelista lenge :-)
Lom/Skjåk: Hesthøe via Storgrova
- Datum:
- 14.08.2022
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 17,3km