Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3633)
- Bergtour (2202)
- Hochtour (7)
- Jogging (705)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (325)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Haram 100 pf Komplett - nydelig dag i ytre Sunnmøre
- Datum:
- 15.05.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 16,8km
Lotsbergnibba
- Datum:
- 10.05.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Fin og kjapp tur i fint og etter hvert noe tilskyende vær. Ingen truger å bære på i dag, deilig det også :-) Etterpå var det servering og oppvask i konfirmasjon i grendahuset. Det var heftig hektisk, og derfor ekstra deilig å gå seg en luftetur først !
Lotsbergstøylen og Lotsbergnibba
- Datum:
- 09.05.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,3km
Fin tur til støylen med Vinjar etter jobb og barnehage. Der traff vi Ove som holdt på med noe gravearbeid. De ble der i sola og koste seg med steinkasting i elva, mens jeg gikk videre på Nibba. Hadde med truger med trengte ikke bruke dem. Først på ca 550 moh møtte jeg snøen men den var fast nok til å gå på men måtte være litt mer forsiktig nedover igjen. Ove og Vinjar ventet på meg slik at vi gikk samlet ned igjen :-)
Lotsbergnibba
- Datum:
- 04.05.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Vardehornet i blinde via Risanakken og meget hyggelig sti
- Datum:
- 05.04.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,0km
Lotbergnibba
- Datum:
- 03.04.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Fin og kjapp tur etter jobb til fots på fast underlag. Brukte stegjern siste 150 høydemeterne.
Lotsbergnibba, nesten
- Datum:
- 30.03.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 4,8km
Skulle ha meg en kveldstur for å samtidig bivåne fullmånen fra toppen. Slik ble det ei da jeg hadde lagt stegjerna igjen hjemme og kun hadde med truger og brodder. Trugene fikk jeg ikke bruk for men broddene var greie å ha etterhvert. Nestsiste kneiken oppi bratteste og mest utsatte om jeg skulle gli ut, gav jeg meg i dag. Jeg hadde kommet meg opp, men ned igjen er det alltid mest guffent. Måtte derfor nøye meg med å nyte måneskinnet fra heime i tunet :-)
