Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3487)
- Bergtour (2097)
- Hochtour (7)
- Jogging (684)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (317)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Verken eller
- Datum:
- 08.01.2015
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:45h
- Entfernung:
- 6,2km
Trengte en liten luftetur i regnværet og en liten pause fra noen dager løping med vogn. Vurderte truger men tenkte at snøen var bra sunket sammen nå i mildværet de siste dagene. Gikk opp til Skåra og videre til Lotsbergstøylen. Noen plasser i råsa er snøen smeltet bort men der den ligger er den temmelig dyp og ikke noe hold i. Det ble en treg fottur med Vinjar i bæremeis der jeg sank dypt nedi for hvert skritt. Fra støylen gikk jeg videre over til veien fra Lotsstøylen og fulgte denne ned til Lote og deretter hjem. En meget grå og våt dag og tur som verken var perfekt for fot-, ski eller trugeturer. Men, viktigste er allikevel å komme seg ut ;-)
Fossane
- Datum:
- 13.12.2014
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:00h
- Entfernung:
- 7,3km
Kveldstur ilag med hege. Noen få stk som har tråkket oppover i dag, men de fleste har snudd på brua over fosseelva. Herfra og opp var det kun et par dagsferske fotspor som var igjensnødd men greit å gå i søkket av tidligere spor allikevel. Det vil si iallefall til det gjensto 150 meter til postkassa ved sætra. Der var utrolig store fonner som var blåst til over veien som gjorde at en sank ned i djup snø opp til lårene. Bare en ting å gjøre, sale på seg de medbragte trugene som hang på sekken. Det har kommet massevis av deilig snø de siste dagene! Hvis været og vinder letter litt de beste dagene, kan det bli supre skiforhold !!
Ørskog: Gausnestoppen
- Datum:
- 02.12.2014
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:45h
- Entfernung:
- 7,2km
Venninnetreff på Sjøholt med min gode turvenninne Linda Bakken. Møttes på midten an Tingvoll og Lote :-) Skikkelig grisevær og klokka gikk ettersom vi kom fra hver år kant og skulle koordinere med mating av to små krabater. Helt fint med en trilletur i regnværet til Gausnestoppen i skumringen. Parkerte ved hovedveien og gikk anleggsveien til topps. På veien stoppet vi og løp hver vår gang opp på Høghaugen, hadde ikke sjekket kartet skikkelig og lurte på om dette var høyeste toppen, noe vi så at det ikke var da vi studerte litt nærmere. Greit å sikre seg iallfall !