Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Turbotur til Skårhaugsnakken

Date:
07.10.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
4.5km

Fin rusletur i regnværet sammen med Vinjar når begge er litt småforkjøla. Veldig våt, myrete og sleip sti fra Sætra og videre.

Map    

Revureholten

Date:
15.08.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
4.0km

Lurte på Sagetindane men regnet sneik seg gradvis innpå og vinden var stri fra nord i dag. Det var derfor helt greit å gå mot Revureholten. Slapp unna det verste regnet, det kom da vi satte oss inn i bilen :-)

Map    

Fossane

Date:
08.08.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
7.5km

Fin tur etter jobb med Vinjar. Desverre ble det regn !

Map    

Sagetindane med minsten

Date:
27.07.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
8.5km

Usikkert vær men mildt og fint. 17 grader på støylen ved start og det lette regnet som nettopp hadde vært, holdt seg unna stort sett hele turen. Litt sol fikk vi også gløtt av oppover. Vi tok oss god tid og sparket mye steiner underveis. En god del av Turborevkortene som vi tidligere har hengt opp på vegne av barnas turlag har desverre enten falt ned eller blåst vekk. Ikke bra med tanke på at det er plastlaminerte kort! Vi klippet ned de som var ødelagte og tok med oss de stripsene som var igjen etter at kort har forsvunnet. Tror det er siste gang jeg tar på meg å henge opp disse kortene. Dette er nok en utsatt plass i forhold til vind og nedbør. Det er sikkert bedre i skogsterreng. Vinjar gikk helt til topps og fikk bærehjelp ned igjen. Da kom også regnbygene sigende, så det >>>

Map    

Åsen, En liten knatt i Rindal

Date:
01.07.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
1.3km

Sinnsykt mange fluer, vanskelig å konsentrer seg om å se noenlunde OK ut for fotografen ...;-) En topp for særdeles spesielt interesserte !

Map    

Sagetindane

Date:
10.06.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
8.2km

Flott turvær med fin temperatur. Desverre litt lave skyer som dreiv innover så vi valgte Sagetindane fremfor Svartegga. Vinjar var trøtt og litt sliten i dag så bar ham i bæremeisen siste ca to hundre høydemeterne . Vi hadde en kjekk tur og fikk nærmøte med samme rype på samme sted både opp og ned. Det var også et par med gauker som fulgte oss ganske nært endel av returen. Veldig stas !!! Vi gikk innom selet på vei hjem for å bivåne det flotte gulvet og benytte anledningen til å skli rundt på sokkelesten ;-)

Map    

Støylen

Date:
15.05.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
2.0km

Ettermiddagstur på støylen med Vinjar for å besøke Ove som jobbet med golvlegging. Der fikk vi lekt litt i elva, stekt pølser og pannekaker, kjempestas !

Map    

Nibba

Date:
07.05.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km

Map    

Støylen

Date:
19.04.2017
Characteristic:
Hike
Duration:
0:45h
Distance:
3.0km
Map    

Vassfjellet

Date:
14.04.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
12.0km

Map     1 comment