Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3488)
- Bergtour (2098)
- Hochtour (7)
- Jogging (684)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (317)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Lesja: Kvithøi, Søre og Nordre Sæterhøe
- Datum:
- 14.07.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 19,5km
Første dag av ferien, føles herrrrrrlig !!!
Kjørte fra Lotsberg i torsdag kveld etter jobb og ferdigpakking og møtte Vinjar og Ove i bobilen på Slådalsvegen hvor de hadde kommet tidligere på ettermiddagen.
Fredagen våknet vi til fint turvær, og kjørte videre over til Lesja. Jeg gikk alene først fra en rasteplass ved Romsdalsvegen, og turen gikk på sti opp til Djuptjønn og videre i lettgått terreng opp til Kvithøi. Turen videre i fint terreng over Søre Sæterhøe og videre til Nordre Sæterhøe, hvor Ove og Vinjar ventet. Her ble det en lang og god pause før Vinjar og jeg returnerte ned til bobilen ved Åsvangen. Utrolig flott tur i flott terreng og flott vær :-)
Trollenykjen
- Datum:
- 12.07.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,1km
Dalsnibba med sparkesykkel i sekken
- Datum:
- 09.07.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 9,0km
Etter en kjekk formiddag med utprøving av Via Ferrata og Zipline i Geiranger, startet vi på hjemveien. Været var så flott at vi måtte finne et turmål på veien. Vi tok beina fatt og besteg Dalsnibba fra Djupvasshytta med enkelte snarveger i terrenget underveis. Mye folk og trafikk i det flotte været.
Tok oss en god matpause i selskap med mange andre, med den flotte utsikta mot Geiranger,. Returen gikk radig, og Vinjar koste seg på sparkesykkelen mens jeg jogget rolig forann. Bremsingen på bakhjulet kjentes godt gjennom skosålen på slutten av nedkjøringen :-)
Stranda: Eidshornet med Vinjar
- Datum:
- 08.07.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 11,4km
Finfin tur til Eidshornet sammen med Vinjar. Det var særs varmt oppover første del og unødige stopp bød på endel nærkontakt av klegg… det ble imidlertid bedre etterhvert, og veldig flott å gå på tørr og god sti. Det var en god del andre turgåere som besøkte Utsiktspunktet på Geitfonnegga, men ingen andre å se videre mot Eidshornet. Her fikk vi være helt alene, og det var syntes vi egentlig begge var helt toppers :-)
På retur så vi at det var stopp i trafikken nedi ørnesvingane. Jeg fryktet at det var en bilberging på gang, noe som stemte bra! Vi fikk derfor 2 timer ekstra venting ved bilen på Korsmyrane, før veien åpnet igjen, og vi kunne kjøre tilbake til Geiranger. Jeg hadde allerede betalt for en plass på Vinje camping, og hadde lagt igjen strømledningen og en >>>
Eid: Blåfjellet og Lisje Blåfjellet
- Datum:
- 07.07.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 12,0km
Fin runde fra Stårheimsdalen. Tok en rolig tur i dag, og hadde en halvtimes mat og kaffepause på Blåfjellet før jeg fortsatte videre. Etterpå hentet jeg Vinjar fra Sommarcamp, dro hjem og pakket ferdig bobilen, og satte kursen mot Geiranger :-)
Flott ettermiddagstur til Sagetindane og Svartegga
- Datum:
- 05.07.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 16,0km