Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Branden og Navestøylen

Datum:
11.01.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,5km

Tur oppom Branden før jeg var bortom Navestøylen for å bytte boka der. Kunne i dag gå til fots i de to dager gamle trugesporene mine omtrent helt opp. Siste stykket før man går opp på selve ryggen var det på tide å ta dem på.

Karte    

Maragjølbakken

Datum:
10.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
10,5km

Utlegging/bytting av trimpostboka. Stri nordøstavind, tungt gjennomslagsføre fra svingen jeg tok av fra sendarveien og bakover. Litt bedre på de siste rabbene mot varden hvor det var noe mer avblåst. Frisk tur selv om gradestokken viste 8 plussgrader seinere på kvelden !! Kvelden før det rundt 5-6 minus.

Karte    

Branden

Datum:
09.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,8km

Kveldstur i dyp snø og en god brøyteøkt! Byttet trimpostboka ved varden og utsiktspunktet :-)

Karte    

Støylsrunde

Datum:
08.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
8,0km

Tenkte jeg kanskje skulle gå opp på Sagetindane og bytte boka på toppen. Mye vind i dag så jeg lot boka ligge hjemme. Arve hadde tydeligvis vært oppe med tråkkemaskina på morgenen og med denne sure vinden føyker det fort over sporene av nysnøen som har komme siste dagene. Snudde på 180 graderssvingen på 800 moh. Meget friskt der oppe og ikke fristende å oppholde seg oppe på det vindutsatte fjellet.

Karte    

Gebusluftetur

Datum:
07.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
4,0km

En luftetur før innrykk av sambygdinger på kaffe og kakebesøk. Mykje nysnø i dag !!!

Rusletur

Datum:
06.01.2018
Entfernung:
7,6km

Rusletur til fots, nydelig kald ettermiddag, bærende snøunderlag med ca 20 cm lett snø oppå. Kan i dag påstå at det var puddersnø i høyden :-)

Karte    

Sikk sakk på vidden mot Byfjellenes høgste punkt

Datum:
03.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
13,6km

En nydelig dag i Bergen idag men det var allerede fra start en ganske sterk og sur vind da jeg startet nede fra Haraldsplass. Valgte å følge den flotte steintrappen til topps. Denne var veldig isete og glatt og jeg var glad jeg hadde med meg blant annet kraftige brodder i sekken. Det var nok av folk oppi der som kanskje burde vært skodd litt annerledes... Fra Ulriken kunne jeg nyte siste rest av det flotte lyset over byen før det var på med lykt og tråkke seg bakover. Jeg fulgte noen fotspor et godt stykke. De viste seg å gå i retning Korketrekkeren, noe som tok meg mer ut av kurs enn først tenkt. Her måtte jeg på med truger og staver noe som jeg var glad jeg hadde fraktet med meg. Nå var det bare å sikkesakke seg videre og jeg kom etter hvert inn på noen gamle skispor som gikk >>>

Karte    

En herlig start på året

Datum:
02.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Flott vær som skulle vært nytta til ski, men helt flott erstatning med en tur på Nibba før seinvakt :/)

Karte    

Måneskinnstur

Datum:
01.01.2018
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,0km

Hadde med akebrettet opp i Skåra så det ble en kjapp retur :-)

Karte    

Årets siste ...

Datum:
31.12.2017
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
10,5km

Årets siste tur gikk til Svartegga i meget friskt vær. Mye vind oppover alotsbergdalen og opp Gjørva helt til topps. Ærendet jeg hadde idag var blant annet å skifte ut bygdas fjelltrimpost her oppe. Etter oppdrag utført var det å følge samme vei nedatt. Tok det litt med ro ned Gjørva idag da snøen var noe vindpakket. Jeg løste nemlig i forkant ut et lite blokkskred ned fra toppen da jeg skrenset over på sida i den kartongaktige snøen. Gjørva er temmelig bratt og jeg ville blodig riskere noe så det var bare å safe seg ned uten å stoppe opp underveis . Snøen var tidvis veldig fin men noget variabel. Flott og frisk tur lell og en fin måte å avrunde året på :-) Takk for det gamle - gleder meg til turåret 2018 !!!

Karte