Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Den som leter, finner

Date:
04.05.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.5km

På turen til Lotsbergnibba to dager før, hadde jeg mistet en liten veske til brodden. I tillegg fant jeg ikke igjen sol/vind skjermen min. Jeg måtte oppover og lete. Nesten på toppen, fant jeg igjen veska til broddene. Den lå i Lyngen like under toppen. Jeg så ingenting til vindskjermen. Nedom støylen gled jeg og klarte å miste ned solbrillene, men fikk plukket dem opp igjen. Etter en stund så jeg at jeg manglet en del av av brillene, så de måtte jeg oppover og lete etter igjen.... Fant den også :-) Herlighet for et surrehue! Jaja fant jaggu også vindskjermen da jeg kom hjem igjen, den lå på kjøkkenet! Så, foreløpig ikke noe utstyr i manko, for i dag :-)

Map    

Løpetur øvre Åsane og Lotsbergstøylen

Date:
03.05.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
10.5km

Deilig løpetur i lett snødrev og vind

Map    

Lotsbergnibba

Date:
02.05.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.2km

Map    

Gildra og Alsakesætra

Date:
02.05.2021
Characteristic:
Hike
Distance:
5.5km

I dag fikk Vinjar og jeg en fin tur til Gildra og Alsakesætra sammen med familen Kruse. Litt snø på traktorveien etter Gildra, men bart i skogspartiene og fint å gå. Fikk oss en god lunsjpause på Alsakesætra før vi returnerte. Mye folk på Gildra i dag, men kun en hytteeier å se på Alsakesætra. Vi fikk lagt ut Turbotrimposten ved Alsakesætra også i samme anledningen.

Map    

Svartegga i godt selskap

Date:
01.05.2021
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
13.5km

Det ble en kjempefin tur til Svartegga sammen med hele familien Kruse. Vi skulle møtes oppe ved Lotsstøylen, da de skulle kjøre oppover veien så langt de kom, og vi gikk via Lotsbergstøyeln. Etter en stund med venting oppe på Mistelhaugen, kunne vi endelig gå i samlet tropp innover Lotsbergdalen. Vi tok oss en god matpause et stykke oppi dalen. Etterpå bar det oppover mot toppen. Vinjar og jeg gikk siste del i front og stakk innom høgste punkt før vi gikk bort til hovedvarden hvor de andre kom etter en liten stund. Der ble det en lang stund med leik og moro, før vi hadde en meget kjekk nedkjøring i lag. Siste del mot Lotsbergstøylen begynner å bli noe varierende snøforhold, men vi klarte det helt ned til dyrkningsfeltet på Myrane med skiene på. Imponert over de små!!! En flott >>>

Map    

Ålfotbreen, bedre kan det knapt bli :-)

Date:
30.04.2021
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
26.5km

I dag klaffet alt for Bjørn og meg på denne turen til Ålfotbreen. Vi startet fra Åskåra rundt kl 0900. Det var ca 4 grader ved starten og vi kom ikke opp i sola før på ca 450 moh. Det var helt topp da den snøen vi fikk flekkvis etter hvert i stigningen mot Litle Åskorvatnet var knallhard og bærende. Etter vatnet var det tidvis tørt berg og knallhard skare. Da vi tok på skia på 480 meters høyde, var den etter kort tid fin og oppmjuknet etter sola og etter hvert tørr og fin. Vi tok oss en god matøkt etter ca 2 timers gange. Derfra og oppover mot høgste punkt på Ålfotbreen var det jamn og fin stigning. Bjørn hadde endel problemer med klabber under fellene, og brukte endel ekstra krefter på det. Det lettet heldigvis da han byttet fellepar. Vi fikk en god stopp på toppen ilag >>>

Map     1 comment

Svartegga ettermiddagsmoro

Date:
29.04.2021
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
10.0km

Skulle bare ta en tur bakover og få litt nedkjøring. Det var imidlertid så flott og lettgått at jeg fortsatte mot toppen. Herlig nedrenn og forhold!!

Map    

Skitur bakover Lotsbergdalen

Date:
28.04.2021
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
9.0km

Map    

Utrolig flotte forhold i bakgården

Date:
27.04.2021
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
9.0km

Map    

Svartegga opp Gjørva og flott return via Kvitelvebakkane

Date:
26.04.2021
Distance:
10.5km

Greit å gå opp Gjørva i dag, men anså det ikke like greit å renne ned der, da snøen var vindpakket og isete under. Jeg fikk en flott nedkjøring ned Kvitelvebakkane istedet.

Map