Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Lotsbergnibba

Dato:
03.06.2019
Turtype:
Løpetur
Distanse:
5,2km
Kart    

Deilig støylsløpetur

Dato:
02.06.2019
Turtype:
Løpetur
Distanse:
8,5km

Deilig avkobling med en løpetur på kveldstid

Kart    

Eid: Fellestur med Barnas Turlag til Naustdalskamben

Dato:
02.06.2019
Turtype:
Fottur
Distanse:
6,5km

Jeg og Tom, en kollega, var turledere for denne turen som vi hadde i samarbeid med Sparebanken Sogn og Fjordane og Kongleriket. De stilte opp med maskotter, sjokolade og premier til de små, mens vi sørget for at alle ble ivaretatt underveis :-)

Kart    

Lotsbergnibba

Dato:
01.06.2019
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,2km

Formiddagstur før noen timers hagearbeid mens Vinjar storkoste seg med leiting etter småkryp og vannlek i trampolina

Kart    

Lotsbergstøylen med søsteren og gjengen

Dato:
31.05.2019
Turtype:
Fottur
Distanse:
2,0km

Kjekt for oss alle at min søster, svoger og eldste nevø kom innom på overnattingsbesøk. Vi tok en tur til støyls før en sen middag og kos ut i de sene nattetimer :-)

Kart    

Bremanger: Husfjellet

Dato:
30.05.2019
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
7,0km

Startet ved Ytrehus Sag og langs traktorveien oppover. Litt overrasket over å finne en rødmerket rute oppover mot Røyrliskaret. Fint og lettgått terreng, men allikevel kjekt med rødmerket tråkk selv om det ikke så ut til at den var veldig hyppig brukt. Etter turen ble det en stopp på Best-stasjonen i Svelgen for påfyll av is og kaffe for min del, og sjølvsagt Cola og Potetgull for Torleiv :-) Da var det bare å sette kursen hjemover mot midtre Nordfjord hvor det var og hadde vært et skikkelig nitrist vær hele dagen!

Kart    

Bremanger: En ferd gjennom et gigantisk anleggsområde

Dato:
30.05.2019
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
17,0km

I dag hadde jeg et ønske om et par turer i Bremanger. Værmeldingene for Nordfjord var nokså bedritne, men jeg fant ut at det kunne by på et værvindu i Svelgenområdet. Jeg forsøkte å få med Bastolen og Kroksleiven, men førstnevnte skulle i konfirmasjon og Kroksleiven var nokså ambivalent med tanke på været. Jeg sendte en melding om morgenen og skrev at jeg uansett tok turen alene og satset på 10:20 ferja fra Stårheim. Hadde vel ikke helt trua på at jeg skulle få selskap, men 1 minutt før ferjas avgang kom en hvit Toyota Hiace skrensende inn på ferjekaia. Stor glede for meg, og frustrasjon for ferjebillettøren da Kroksleiven kom heseblesende og forsaket noen sekunders forsinkelse på avgangen :-) Han hadde bestemt seg for å hive seg med, sånn ca 7 minutter før ferja skulle >>>

Kart    

Lotsbergnibba og snø i lufta

Dato:
29.05.2019
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,2km

Kart    

Lotsbergnibba

Dato:
28.05.2019
Turtype:
Løpetur
Distanse:
5,2km

Kjapp trimtur etter jobb og før hele gjengen kjørte ned til Førde for kvelden

Kart    

Lotsbergnibba

Dato:
27.05.2019
Turtype:
Løpetur
Distanse:
5,2km

Kart