Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3487)
- Bergtour (2097)
- Hochtour (7)
- Jogging (684)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (317)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Volda: Rotsethornet
- Datum:
- 14.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 4,8km
Med Vinjar og Hege. Parkerte ved Gravplassen og gikk derfra, først forbi første garden og deretter traktorvei opp til masta. Sti derifra. Vurderte om vi skulle ta returen den andre veien, men gikk samme vei ned igjen. Tørt og fint terreng, så ingen store problemer selv om det er noen partier der en må være litt forsiktig ;) Mykje folk å se, populær søndagstur.
Kammen
- Datum:
- 07.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 3:00h
- Entfernung:
- 9,6km
Solo tur i dag. Ove gikk først. Ca 1 t 20 min senere tråkket Vinjar og meg av gårde. Fulgte stien inn mot Litlevatnet som dagen før. litt mer gjørmete idag som tyder på litt flere som har tråkket innover her i løpet av helga.
Traff ove etter 40 minutters gange hvor det passet fint å krysse elva i retning Kamben. Vi byttet her på rollene, han tok med seg Vinjar tilbake og jeg fulgte hans Gps spor opp villnisset mot Kamben. Vi kunne se på avstand at det var endel tett vegetasjon i nedre del og det var med spenning jeg tok fatt på oppturen. Ove hadde valgt en annen variant på returen, men jeg ble anbefalt å følge sporene etter den ruta han fulgte på vei opp. Dette gjorde jeg. Fet var egentlig å gå rett på toppen fra nordvest. Nedre delen var preget av relativ tett krattskog >>>
Stordal/Rauma: Litlevasstinden
- Datum:
- 06.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 5:45h
- Entfernung:
- 14,6km
Med Vinjar og Ove. Nydelig dag med omtrent 20 varmegrader. Hadde parkert bilen langt oppe på en parkeringslomme øverst i hyttefeltet. Herfra Ca 300 meter på vei før stien begynte rett ved tidligere DNT hytte Fokhaugstova. Vi fulgte stien innover mot Litlevatnet men tok av fra denne et stykke før elva kommer ned fra Ådalen. Her er en del vegetasjon, men det gikk veldig greit å følge åpne myrlendte partier oppover mot ryggen av litlevasstinden. Vi gikk rett på selve egga. Første partiet var litt ur og bratte grasbakker men lettgått straks en kommer opp på egga. Vi holdt litt nedi sida siste delen av egga siden vi bar på Vinjar men tror ikke det hadde vært noe vanskelig å holde seg oppe på selve ryggen.
Flott og vindstille på toppen. Kunne ikke finne noen bok her i varden. >>>