Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (224)
- Snowshoe trip (216)
-
Ski trip (653)
- Backcountry skiing (269)
- Cross-country skiing (98)
- Randonnée/Telemark (286)
-
Trip by foot (3505)
- Alpine trip (7)
- Hike (317)
- Hillwalk (2113)
- Jogging (686)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Lotsberg around and about
- Date:
- 05.05.2022
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 6.0km
Branden
- Date:
- 04.05.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 7.0km
Truger siste 100 hm.
Ble også en liten kveldstur senere med joggesko opp til hogstfeltet i fersk møkkalukt da grannjagutane var ute og jobba med å gjødsle på blen her :-)
Lotsbergnibba
- Date:
- 03.05.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 5.2km
1 Mai med flott turgjeng til Ljøsuregga
- Date:
- 01.05.2022
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 9.0km
Utrolig flott dag som ble fullkommen med tur fra Furuhogane med en gira gjeng store og små. Deilig å kunne ta på skia ved bilen og tråkke seg oppover.
Ungene var kjempeflinke!! Vi tok oss en spisepause oppe i skaret på ca 1000 moh etter Kjenndalsvatnet. Veldig greit skiføre i dag oppover, relativt fast og fint.
Vinjar og jeg gikk bort på høgste punktet, mens de andre kom litt bak oss og droppet denne. Fra høgste punktet, er det veldig kort vei bort til Storetoren. Vinjar var gira på denne, men det var stor skavl og jeg måtte sirlig forklare at denne får vente til høsten :-)
Vi møttes opp med de andre etterpå og fikk en suuuuperflott kjøring ned Ljosurdalen. Snøen var litt blaut og råtten akkurat siste delen i skogspartiey mot elva, ellers helt superb!!!
Tur til Dagsturhytta på Naustdalskamben
- Date:
- 30.04.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 7.0km
Kjekk tur med to flinke 2 klassinger. Gode venner er de, og praten går i et bankende kjør, umulig å komme til for andre :-)
Det ble ganske så bra vær utover dagen, og etter en lang matpause inne i Dagsturhytta, gikk ho mor ut og lot de to små styre på inne. Da kunne jeg nyte både en og to Kaffekopper utendørs i sola :-) Vi traff 4 andre som var på vei ned da vi var på oppoverturen, så hytta fikk vi helt for oss selv :-)
Veldig kjekk tur!
Formiddagsskitur Lotsbergdalen
- Date:
- 30.04.2022
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 7.5km
Tok meg en skitur mens Ove og Vinjar spiste sein frokost. Ikke det samme gode føret som dagen før, men i dag også fint uten feller. Snøen hadde frosset litt på i øvre del i løpet av natta, og det ble en liten antydning til gjennomslag og vanskeligere å styre svingene. Returen ble derfor preget av litt større svingradius, men forøvrig uten altfor mye knall og fall. Fin start på dagen før Vinjar og jeg skulle på fottur til Naustdalskamben sammen med Carla :-)
Nysnø og flott fredagstur i bakgården
- Date:
- 29.04.2022
- Distance:
- 12.0km
Etter en god økt med vaffelsteking, vasking og andre huslige sysler, tok jeg med meg fjellski og labbet opp til Lotsbergstøylen. Derfra ble det på med ski, og gikk med kortfeller oppover. Det var kommet nysnø siste to dagene, og ganske sugende føre i mildværet. Det glei lite fremover og kunne sikkert gått uten feller, men valgte å ha dem på siden jeg skulle opp Gjørva. Her er vel første gangen jeg har gått opp hele denne bratta med bare kortfeller, null problem i dag :-)
Tok turen først oppom Bustenakkjen og deretter mot Svartegga. Fikk meg en liten strafferunde i bakkene ved Bustenakkjen fordi jeg oppdaget plutselig at ene kortfellen var borte. Jeg fant denne heldigvis igjen, og derfra var det helt problemfritt å gå uten feller. Tørr snø i de høyeste partiene.
Etter en fin >>>
Lotsbergstøylen ettermiddagstur
- Date:
- 29.04.2022
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 2.2km
Hentet Vinjar og Matheo på skulen. Etter en tur hjemom for litt påfyll av vafler og drikke, tok vi med oss mye god mat i sekken og begav oss opp til Lotsbergstøylen, hvor vi traff Ove.
Det var fyr i både bålpanne ute og i ovnen inne i selet. Vi fikk oss en lang og kjekk stund der alle sammen. Flott avslutning på uka for alle :-)