Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (224)
- Snowshoe trip (216)
-
Ski trip (653)
- Backcountry skiing (269)
- Cross-country skiing (98)
- Randonnée/Telemark (286)
-
Trip by foot (3494)
- Alpine trip (7)
- Hike (317)
- Hillwalk (2102)
- Jogging (686)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Hol: Brynuten
- Date:
- 16.05.2023
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 3.2km
Vinjar og jeg fikk oss en fin luftetur på stort sett snøfri sti opp til Brynuten. Vi parkerte på en lomme like etter parkeringen til Hivjufossen. Herfra var det 200 meter til stistart mot Brynuten. Flott sti oppover mot ryggen som går opp til Brynuten. Det var deilig å få en fottur etter noen dager med ski på beina. Flott utsikt fra toppen og ruta opp, mot blant annet Prestholtskarvet. Det gpr merket sti videre over til Sudndalen. Det lå en del snø lå videre, og tidsmessig var det ikke aktuelt. Flott luftetur :-)
Hol: Ustetind
- Date:
- 16.05.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 9.4km
Egentlig en fin tur, men ganske råtten snø til tider. Jeg valgte å stort sett ikke følge den tidligere tråkket trasseen, men det medførte i mye gjennomtråkk i særs råtten snø, mer gjennomslagsskare i øvre del. Flott utsikt på toppen, mye vind, men greit å sitte i le bak den store varden. Sikteskive på toppen.
Fulgte trasseen nedover igjen, og det var mye bedre. Kunne svinge meg nedover hele veien uten å bryte igjennom. Vinjar og Ove hadde handlet litt på Geilo, og lånt bøker på biblioteket imens, og jeg kunne sende av gårde Ove etterpå på samme turen.
Hol: Einsetnuten
- Date:
- 15.05.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 2.0km
En fin liten tur med ganske bra nedkjøring til tross for blaut snø. Vinjar ventet i bilen imens, da han hadde vært på samme toppen dagen før.
Hol: Gurostølfjellet
- Date:
- 15.05.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 6.0km
Formiddagstur med Vinjar. Bratt kneik oppover fra parkering i blaut og råtten snø. Litt utfordrende for Vinjar med litt smale kortfeller. Jeg gikk kun på smørefri, men hadde bra feste i i den våte snøen. Det ble heldigvis bedre etterhvert og humøret steg da vi nærmet oss toppen :-)
Flott og varmt i sola ved toppen, før vinkunne gli oss ned igjen. Valgte en litt snnen rute for p slippe den siste bratte kneika, og det var nok lurt. Utfordrende nok her, men vi klarte oss rimelig bra på fjellskia.
Hol: Folarskardnuten og Storeskuta
- Date:
- 14.05.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 34.0km
Solotur i dag. Kjørte til parkeringen ved Strykeneset og startet kilometerne innover veien etter gårsdagens scooterspor. Ingen andre dagsferske skispor, men jeg så noen lenger opp som kanskje var fra dagen før. Deilig å gå oppover i ensom majestet i varmt vær, singlet og shorts. Etter ca 7 km gange, begynte jeg å merke vinden. Isende kald vind fra sørvest. Denne tok seg opp mer og mer, og den fulgte meg resten av dagen. Bratt kneik opp mot Lordehytta, her var imidlertid snøen våt og ingen problem uten feller.
Jeg fant omsider litt le bak en stein, like ved Lordehytta. Her tok jeg meg en pause og la merke til en enslig skigåernsom kom sørfra, på vei mot Storeskuta. Jeg la fra meg sekken i skaret, tok på kortfeller opp bratta fra hytta og opp mot Folarskardnuten. Jeg beholdt dem >>>
Hol/Skarvheimen: Helmaks tur til Blåbergi
- Date:
- 13.05.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 13.5km
Dagen startet med litt lavt skydekke/skodde over toppene øst for Geiteryggtunnelen. Yr lovte at det skulle klarne opp fra 1300, så vi håpte på det beste. Vinjar og jeg koste oss lenge på morgenen etter at Ove hadde tatt laus på sin solorunde for dagen.
Det var varmt og fint, og på ingen måte ønskelig med steikende sol første stigningen opp langs elva Tyrvla. Vi tok oss en pause og drakk og fylte på litt energi, før vi fortsatte opp til vatnet 1459 i Tyrvlesbotn. Her tok vi nok en lang pause i sola som hadde kommet for fullt. La igjen en del klær samt slalomutstyret til Vinjar og fikk dermed lettet noen kilo fra sekken. Av med langfeller og etterhvert i godt og jamnt driv mot Blåbergi. Vi gikk i shorts/stilongs opp til toppen, der var det greit å ha på vindjakka. Flott utsiktstopp!!! >>>
Hol: Rundtom Geiterygghytta
- Date:
- 12.05.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 28.0km
Startet dagen med å kjøre fra Vassbygdi og opp til Geiteryggtunnelen. Der startet vi på turen opp til Sundhellerskarvet. Det var meget varmt i dag og underveis skortet det på motivasjonen til Vinjar. Det tok derfor litt tid. Heldigvis lettet det underveis matstoppen på toppen, og gleden kom tilbake igjen :-)
Jeg satte av gårde før Vinjar og Ove mot neste topp, Vasshellerbrotet. Vi ble enige om at jeg skulle ta en lenger runde solo, mens de etterhvert satte kursen også mot Vasshellerbrotet før retur til bilen.
Det var fint å renne ned etter Vasshellerbrotet mot Geiterygghytta. Her var det folketomt. Sesongen er avsluttet 1 mai. Jeg kom etterhvert inn på noen dagsferske skispor da jeg kom inn på den kvista løypa sørover mot Godfjell. Fant en ok rute opp til Godfjell. Her var det plutselig >>>
Ossetra løpetur
- Date:
- 11.05.2023
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 4.5km
Løpetur etter jobb og før det bar innom skolen, hente Vinjar, og kjøre hjem for å gjøre siste pakking inn i bilen før vi satte kursen ned mot Sogn og 10 dagers ferie :-)
Løpetur øvre Åsane
- Date:
- 10.05.2023
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 7.5km
Lotsberg løpetur
- Date:
- 09.05.2023
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 8.5km
Flott løpetur i lett regn men mildt. Etterpå fikk vi besøk av en nederlandsk familie på ferie i Norge. 4 uker i en meget spesiell bobil, ombygget fra en opprinnelig heatefraktbil! Vi fikk en meget hyggelig ettermiddag / kveld og de fikk seg laksemiddag og leik og moro og overnatting i bilen sin utenfor garasjen, helt topp :-)