Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (1)
-
Other trip (19)
- Expedition (19)
-
Ski trip (33)
- Backcountry skiing (27)
- Cross-country skiing (3)
- Randonnée/Telemark (3)
-
Trip by foot (265)
- Alpine trip (4)
- Glacier travel (1)
- Hike (13)
- Hillwalk (235)
- Jogging (11)
- Walk (1)
Haramsøya og Flemsøya
- Date:
- 31.03.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 1:42h
- Distance:
- 6.0km
En familieutflukt i påsken resulterte i to nye topper, og vårt første besøk hos Ulla fyr.
Vi valgte å kjøre opp på fjellet ved Haram.
Man kan kjøre helt opp til 290moh, og har dermed ikke så mye annet enn denne motbakken til toppen. Vi brukte ca 6 minutter til topps!
Bratte fjellsider ned mot Haram (vestsiden av Haramsøya)
Utsikt østover mot vårt neste mål: Skulen på Flemsøya/Skuløya
Utsikt vestover mot Goaldet på Lepsøya
Beitemarker på fjellet. Bilen kan skimtes midt i bildet
Mellom de to fjellturene tok vi en tur innom Ulla fyr. Fyren er ikke blant de peneste eller best vedlikeholdte, men likevel verdt en visitt
Utsikt mot toppen fra parkeringsplassen i Bergedalen. Vi brukte 48 minutter på de 270 høydemetrene herfra
Siste stykket mot toppen. Toppen ligger nokså langt nord på >>>
Godøyfjellet
- Date:
- 28.03.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:00h
- Distance:
- 10.0km
Jeg og kjæresten min bestemte oss spontant for å ta en fjelltur på Godøyfjellet. Ingvild, som kommer fra Sula, hadde aldri vært på Godøyfjellet tidligere. Jeg var der i 2014. Vi var spente på turen. Været var fantastisk, men gradestokken viste ikke mer enn 2-3 grader i lavlandet midt på dag. Det var en del vind på fjellet, noe som gjorde deler av turen til en noe kjølig affære.
Ferdig med de bratte bakkene mellom Alnes og Alnesvatnet (254)
På vei oppover mot Storhornet. Alnesvatnet var fullstendig islagt
Stadig bedre utsikt. Alnes i bakgrunnen
På fortoppen like øst for Storhornet. Toppen er rett frem
På toppen!
Utsikt mot Ålesund & omegn
Vi valgte å gå ned på sørsiden av øya. Vi gikk over Sloktinden (rett frem). Vi prøvde å ta en avstikker ned mot høyre litt før toppen, >>>
10 topper i Herøy kommune!
- Date:
- 23.03.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 8:00h
- Distance:
- 29.8km
(Dette er en samling av 8 fjellturer på én dag. For enkelhets skyld, registrerer jeg alle som én tur.)
Etter å ha jobbet mye med studiene i det siste, var det deilig å kunne kjenne på friheten av å bevege seg utendørs en hel dag. Første dag i påskeferien ble benyttet til å bestige intet mindre enn 10 nye fjelltopper! Dette var forøvrig ny rekord, da jeg aldri har besteget mer enn 6 topper på én dag tidligere. Jeg og en kompis av meg, Birger, bestemte oss for å bestige alle toppene rundt Fosnavåg (med unntak av Keipen på Skorpa).
Vi kjørte hjemmefra rundt 07:00, tok 08:00 på Sulesund og kom igang med selve fjellturen ute på Goksøyr kl 09:15. Hele turen skulle samlet sett vise seg på ta 10t 20min, inkludert kjøring mellom toppene.
Brukte 24min til toppen. Totalt 285 høydemeter >>>
Rundemanen og Blåmanen
- Date:
- 02.03.2018
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 2:30h
- Distance:
- 9.0km
Ble invitert med på en liten skitur av en kompis av meg. Vi så for oss å gå inn til Brushytten, slik vi gjorde en gang tidligere i vinter. Siden været var såpass fint, endte vi opp med å forlenge turen ved å gå til topps på både Blåmanen og Rundemanen.
Fine skiløyper mellom Brushytten og Fløyen. Litt isete, men periodevis fint for både klassisk og fristil.
Meg med Brushytten i bakgrunnen. Her selges vaffler, sjokolade, kaffe og annet snacks hver søndag gjennom hele sommeren.
Utsikten begynner å bli bra! Bydelene Årstad og Fana i bakgrunnen.
Meg og dagens turkamerat. Ulriken (643) i bakgrunnen.
Like i nærheten av Rundemanen på vei ned. Litt isete/skarp skare over tregrensen. Dette, i kombinasjon med snøfokk og skavler, gjorde dette området krevende å gå i med langrennsski. >>>