Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Fußtour (10)
- Jogging (10)
-
Klettern (10)
- Alpinklettern (5)
- Eisklettern (4)
-
Skitour (10)
- Langlauf (1)
- Randonnée/Telemark (8)
- Tourenskilauf (1)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Ft Austanbotntind
- Datum:
- 14.07.2025
7t20m
To gjester. Jon og Therese. Trivelig selskap. Hadde med øks og jern, men trengte ikke. Korttaua på to ender idag. Funka veldig bra.
Ft styggedalsryggen extended edition
- Datum:
- 12.07.2025
Med Håkon G. Startet på turtis 03.40 med sykler inn helgedalen. La de igjen ved stigningen og gikk snarveiene mellom svingene. Gikk sør om 1687 vannet i dag da det var gode snøfonner å gå i. Hadde siste vannfylling litt etter det. Super forhold på breen opp mot 1982. Gjertvassbreen så veldig skummel ut og jeg var utrolig fornøyd med beslutningen om ikke å gå opp der. Er ikke verdt det å gå under de seracene og ihvertfall ikke i den varmen. Drøyt langt blir det om 1982 da. Brukte tau på håkon en plass opp mot gjertvasstind, da det var vått og noe bratt ekkel snø.
Gjertvasstind på presis 5t. Ned fra gjertvasstind var det noe gjennomslag i snøen. Korttaua ned til første rappelfeste og tok to rappeller herfra. Kunne nok med fordel korttaua ned til nederste rappelfeste. Er litt >>>
Sogndal skyline
- Datum:
- 21.06.2025
Rundtur fra Kringla via stedjeåsen, skardet, trafoen, svartaberg, lereimstølen Kringla. Fin runde men rota litt etter lereimstølen på en sti som var på kartet men ikke i terrenget.
Løp med herman
- Datum:
- 09.06.2025
Fra Dalaker til simas. Flott flott tur. Helt magnifique utsikt ved gråbrørne. Tror det er min favoritt på Kaupanger
Sogn Royal Triple
- Datum:
- 21.05.2025
En tur jeg har snakket om med Philip: gå rumba med gunn (10 taul. Grad 7), den store misunnelse (7 taul. grad 7-) og Søppeldynga (3 taul. grad 6-) med sykkel mellom klippene og gjøre det på en dag. Philip hadde vondt i albuen og været var fint. Håvard ble med, men vi konkluderte med at vi var for dårlig forberedt og sykkelen ble bytta ut med bil. Ifølge Google maps er det 120km sykkel, og med 20 taul klatring, pluss anmarsj og utmarsj ville det bli en litt vell lang dag. Hentet Håvard kl 07.00 og kjørte til gaupne. Rusla opp til rumba og Håvard fikk lov å lede dagens høydepunkt og crux, siden han ikke hadde ledet den før. Han danset opp og fikk det til å se lett ut. Tredje gang jeg er på ruten og tredje gang i fri, men denne gang var såvidt. Prøvde jeg en litt annen variant >>>