Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Rambjørknuten

Datum:
27.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
8:39h
Entfernung:
15,4km

Ved Austrumdal er det en liten turparkeringsplass på sørsida av vegen ved elva. Gjekk derfrå på traktorveg et stykke langs austsida av Austrumdalsvatnet. Fulgte vidare merka sti mot Hegelstad på deler av turen. Tok avstikkere frå stien og var oppom toppane 737, 739, Rambjørknuten 812, Rambjørheia 716, 700 og Finnslåttknuten 662. Gjekk så bratt ned, stedvis på dyretråkk, gjennom skogen langs høgspenttraseen. Kom ned til ei hytte og eg slo av en prat med hytteeigaren så dreiv med hagearbeid. Vidare på sti ned til vatnet og så på fin sandstrand nordover til utløpselva. Der er det stiger for å kunne steingå tørrskodd over elva ved Austrumdalsvegen. Hadde på forhånd lagt frå meg sykkel der og brukte en drøy halvtime på å sykle ca 7 km tilbake til Austrumdal i motvind.

Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
26.02.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
8:03h
Entfernung:
16,1km
Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
13.12.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
08.11.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
6:05h
Entfernung:
17,5km
Karte    

Soltua

Datum:
17.09.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
7:16h
Entfernung:
12,6km

Parkerte på den øvre parkeringsplassen i Hetlandsskogen. Den nedre var nesten full av biler. Var først oppom Middagsknuten. Det er turskilt mot Middagsknuten ved den nedre p-plassen, og eg fulgte svak sti et stykke. Forstod etter kvart at den stien neppe går opp til Middagsknuten så eg svingte ut i terrenget nordover til toppen. Lite utsikt pga skog. Gjekk ned til vegen igjen, og fulgte en skogsveg vest- og nordvestover. Ved eit vegdele tok eg til venstre på skogsveg med dårligare standard. Var oppom en namnlaus topp på sørsida av Fiskelaustjørna. Så på veldig gjengrodd skogsveg et sykke oppover mot Soltua. Etter kver forsvant vegen og det blei bushing til eg kom over skogen. Mange tilsynelatende jamnhøge topper i området så eg var oppom. Kun trigpunktet er market med høyde >>>

Karte    

Kjertåsen og Tofjellet

Datum:
14.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
8:00h
Entfernung:
17,9km

Fant en grei p-plass nokon hundre meter frå Rv 42 ca 2 km vest for Krossmoen. Gjekk nordover på grusveg og vidare på traktorveg eit stykke før eg gjekk ut i terrenget og opp på Kjertåsen nordfrå. Ingen sti annet enn sporadiske dyretråkk. Retur sørover over en sekundærtopp kalt stien og så bratt ned gjennom skog til Lomelandstjørna. Åt en del blåbær underveis så det blei en rundtur på ca 2 t. Gjekk så vidare til Tofjellet på traktorveg nokså langt opp og så ut i terrenget. Vidare over fleire småtopper. Mesteparten av tida i tungt terreng med høgt gras, men og enkelte strekk på veg.

Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
23.02.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
7:30h
Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
02.12.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
22.11.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
7:17h
Entfernung:
18,2km
Karte    

Faureknuten og Ivesdalsfjellet

Datum:
30.09.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
9:30h
Entfernung:
27,2km

Fulgte grusveg og godt merka og tydelig sti til Faureknuten. Brukte akkurat 1 t til toppen. Det var to andre der oppe. Gjekk vidare uten sti til Trodlanuten. Hadde så tenkt å gå sørover til Asheimsfjellet siden det var meldt regn utpå dagen. Veret såg ut til å halde seg så eg ombestemte meg og gjekk heller en lenger tur austover mot Ivesdalsfjellet, men var først oppom Orrhammaren, Gamlestølfjellet og Hestafjellet. Vestsida av Gamlestølfjellet er svært bratt og måtte klatre (uten sikring) der. Fulgte høgspenttraseen opp i vestsida av Ivesdalsfjellet. Ned igjen kom eg inn på skogsveg ned mot Hofreiste. Enklaste rute til Ivesdalsfjellet er nok å gå frå Fv 503 ved røde bygninger ved Høgmoen i nordsida av Hofreiste og følge skogsveger mot høyre oppover og så følge høgspentlija >>>

Karte