Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen vintertur (13)
- Trugetur (13)
- Fottur (537)
-
Skitur (130)
- Fjellskitur (128)
- Langrennstur (2)
-
Sykkeltur (9)
- Blandet sykling (9)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"
Lister jeg samler etter
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- 2000m 20m pf. fastlandet
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Strand 50m pf
- 2000m 10m pf. fastlandet
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- Gjesdal 50m pf
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Sandnes 50 m pf
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Bjerkreim 50m pf
- Stavanger 50m pf
- Jotunheimen ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
- 1800m ≥ 100m pf.
- Norske kremtopper av E.W.T
Favorittopper
Vikastakken og nabotopper
- Dato:
- 03.10.2024
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 9:52t
- Distanse:
- 21,9km
Parkerte på austsida av Vikatunnelen og gjekk først opp på Syngknuten, og vidare langs vegen austover og oppom Ytre Dørvikneset. Så litt tilbake og fulgte merka sti opp til Vikastakken. Gjekk så vidare uten sti nordaustover til Skålene, Ormhaug, Ørnafjellet og Akslafjellet. Akslafjellet blei min siste pf 100 i nye Sandnes/ gamle Forsand. I skaret mellom Ørnafjellet og Akslafjellet fulgte eg traktorveg ned til Nedreidane. Denne vegen er ikkje innteikna på kartet. Gjekk så på Fossmorkvegen tilbake til utgangspunktet, men var oppom Indre Dørvikneset. Store svaberg med godt fotfeste gjorde det enkelt å ta denne toppen i mørke med lykt.
Sauafjellet og Kvassnosfjellet
- Dato:
- 02.10.2024
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 3:43t
- Distanse:
- 8,5km
Parkerte oppe på Skrøyla og sykla derfrå ned til Øvreidane. Gjekk så gjennom ei grind og over beite opp til Sauafjellet. Så litt tilbake og over Taraldsknuten til Kvassnosfjellet. Vidare austover forbi Holtatjørna og inn på vegen til Ytre Fossmork, og så på traktorveg nokså bratt opp til Skrøyla.
Jenafjell og Godliknuten
- Dato:
- 23.09.2024
- Turtype:
- Fjelltur
- Turlengde:
- 10:03t
- Distanse:
- 20,7km
Nedanfor Auklend kjørte eg opp en bratt anleggsveg så er skilta Skinnvegen og Jenafjell. Frå ca 330 moh, der høgspentlinja krysser, fulgte eg merka sti oppover til Jenafjell. Vidare uten sti over Tverrfjellet og ned mot Heimra Brudlitjørna der eg fulgte Skinnvegen nesten til sørenden av Kamsvatnet. Så uten sti via Lahaug til Godliknuten og ned til Heimra Brudlitjørna igjen. Retur på Skinnvegen ned til utgangspunktet.
Tok et kveldsbad i en bekkekulp, og satte opp mobilen som lyskilde siden det då var mørkt. Mobilen ramla uti vatnet, og var under i 10-20 sekunder før eg fekk den opp igjen. Etter en times tid begynte mobilen å skape seg og blei varm og deretter livlaus. GPS-sporet gjekk derfor heden. Ellers ikkje stort tap siden det var en eldre brukt mobil eg hadde skaffa via Finn.
