Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (5)
-
Other winter trip (13)
- Snowshoe trip (13)
-
Ski trip (130)
- Backcountry skiing (128)
- Cross-country skiing (2)
-
Trip by foot (521)
- Alpine trip (2)
- Hike (408)
- Hillwalk (102)
- Walk (7)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Collected lists
- Hjelmeland ≥ 100m pf.
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- 2000m 20m pf. fastlandet
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Strand 50m pf
- 2000m 10m pf. fastlandet
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- ROGALAND SJUMILSTØVELEN
- Gjesdal 50m pf
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Sandnes 50 m pf
- Kommunetopper Vest-Norge
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Lom ≥ 100m pf.
Favourite peaks
Nordre Steinheia
- Date:
- 17.10.2009
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 12:00h
Gjekk frå Vinddalen på sti langs Tverråna gjennom Sletteskaret til Fossåkvæven. Flott utsyn herfra ned i det mektige Fossjuvet. Gjekk videre austover til Fossåknuten og topp 952 og 959 og så nordover til midtre og nordre Steinheia. Flott utsikt i skarp haustluft. På tilbaketuren gjekk eg over Molteknuten og mellom Molteknutvatnet og Ratekvævvatnet og ned langs Fossåna til eg kom inn på stien igjen som eg fulgte tilbake til Vinddalen. Det var fint ver med litt frost i bakken og rester av nysnø over 800moh. Tok meg god tid og brukte nimmare 12t på denne turen. Det blei naturligvis mørkt på returen, men hadde med lykt.
Sletteskarknuten og Bestaliflotene
- Date:
- 19.09.2009
La i frå meg en sykkel ved Tverråna i Vinddalen og parkerte ved inngangen til Røssdalen. Gjekk på sti innover til ca 1 km forbi Indravatnet. Her gjekk eg over elva som hadde liten vassføring etter ei veke med opphaldsver og gjekk opp nordover på en markert rygg langs vestsida av Fossjuvet. En del enkel klyving men greit å koma opp til punkt 655. Flott utsikt herfrå inn i Fossjuvet. Gjekk så vestover til Ulvegrovene, Sletteskarknuten, Bestaliflotene og Indre Holtafjellet. Så tilbake austnordaustover til vestsida av Sletteskarvatnet og fulgte stien ned til Vinddalen. Halvskya og ganske varmt i veret denne laurdagen.
Gaupefjellet og Skorvaknuten
- Date:
- 01.05.2009
- Characteristic:
- Backcountry skiing
Kjørte lysevegen som hadde åpna etter vinterstengning dagen før. Gjekk på ski på greit føre frå Stølsdalen opp til Akslaråtjørna og videre vestover opp til Gaupefjellet. Gjekk så ned søraustover over Rundavatnet og så opp nord- og austryggen på Skorvaknuten. Gjekk så ned austover over Blesevatnet og opp til Austra Blåfjell. Retur over Blesevatnet og Rundavatnet via Langavatn turisthytte tilbake til Stølsdalen. Det var lettskya, søraust liten kuling og varmt i veret med kram samanseget snø. Optimale forhold for vårskitur, men heller ikkje meir snø enn det måtte vere.
Kvitafjell, Hallbrekknuten og Gallhøpiggane
- Date:
- 11.04.2009
Gjekk på ski frå Tveitabrekka opp til Kvitafjell og videre vestover til vatn 888. Det var lett regn i lufta og eg tok en matpause på vatnet i ly av vinden frå sør. Det kom plutselig et kraftig tordenbrak og noen store hagl. Etterpå gjekk eg opp i austsida til Hallbrekknuten. Veret roa seg ned men disig luft gjorde at utsikten ikkje var allverdens. Gjekk så videre vestover over Midtstølknuten til Gallhøpiggane som er et litt kaotisk område med tre topper over 1000m. Tok av skia for å bestige dei tre toppane. Det var nå enkelte solgløtt i vest. Gjekk så ned over Øyavatnet og opp til vatn 888 igjen og langs Nonsbekken ned til Øvstabøstølen i 21-22-tida og fekk då sjå det flotte fyrverkeriet som er tradisjon påskeafta.