Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Storenut og Tjørnnuten

Datum:
01.06.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
8:30h

Fulgte vegen til brua over elva mellom Breivevatnet og Hartevatnet, og så på sti sørover. Såg ingen sti så tok av mot Storenut, så eg gjekk bare rett opp austryggen ein snau km sør for nevnte bru. Oppe ved Eggi kom eg faktisk inn på ein sti så eg fulgte vidare opp til Vesterdalsfjellet. Mista stien oppe på platået her, men åpent og lettgått terreng vidare til Storenut. Gjekk ned sørvestsida og opp nordaustryggen til Tjønnuten. Så ned austryggen ned i Vesterdalen der eg kom inn på T-sti så eg fulgte tilbake til utgangspunktet.

Karte    

Skurefjellet og Nobbane

Datum:
31.05.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
11:15h

Vegen er stengt med bom midtvegs langs Breivevatnet. Der gjekk eg vidare vestover og så på T-sti nordover der den tar av frå vegen omtrent ved vestenden av Breivevatnet. Fulgte stien til litt forbi Væringsvatnet der eg så forsøkte å finne anleggsvegen som er inntegna på kartet. Den vegen var ikkje så lett å finne før litt opp i fjellsida under Nobbane. Vegen går opp til noko som ser ut som ei gruvesjakt, men det har nok samanheng med kraftutbygging. Gjekk vidare over fjellryggen og tok sjansen på å krysse det regulerte Skyvatn i vårløysninga. Litt vanskelig å finne egna plass å gå utpå i sørsida, og som venta ennå vanskeligare å gå i land i nordsida. Måtte leite litt før eg fant eit bratt svaberg å klyve i land på der det nok hadde gått fleire snøras i vinter/ vår. >>>

Karte    

Veggine og Syni

Datum:
30.05.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
10:30h

Var usikker på snøforholda, men tok sikte på sesongens siste skitur. Bar skia med meg på vegen oppover via Lundebuteigen mot Storenos. Tok på skia på ca 1050 moh, og gjekk på både natur- og kunstsnø i alpintraseen. Vegen opp var brøyta, og fleire andre var på fottur. Gjekk vidare nord- og vestover via Stemtjørnnutane til Veggine. Nesten samanhengande skiføre i aust- og nordvendte hellinger, men måtte sjølsagt bære skia på toppryggane. I skaret vest for Hellerstjønn satte eg igjen skia for å gå til fots opp og ned sørvestryggen til Syni. På returen gjekk eg via Skykkjebekkhaugane, og så sørover i overkant av 1100 moh for å utnytte nesten samanhengande snøfelt. Så skibæring siste stykket ned via vegen i alpintraseen.

Karte    

Kveldstur til Hovdenuten

Datum:
29.05.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:30h

Reiste til Hovden for å ta et toppraid i nordre del av Setesdalen. Har kjørt gjennom Hovden mange gonger, men aldri vore på nokon av toppane der. Det var det på tide å gjere noko med. Begynte med ein av dei lettast tilgjengelige toppane som er Hovdenuten. Ved skisenteret er det skilta og merka som rundtur der eg gjekk opp søraustryggen og ned nordvestryggen. Tørr og fin sti opp, men fleire litt blaute partier i nordsida.

Karte    

Urdalsknuten

Datum:
20.05.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
10:30h
Karte    

Bergeheii og nabotpper

Datum:
03.04.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Karte    

Topper rundt Ytre Skreåvatn

Datum:
02.04.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Karte    

Røseknuten

Datum:
02.03.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Karte    

Stutaheia

Datum:
28.02.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Karte    

Vestre Hilleknuten

Datum:
27.11.2020
Karte