Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (29)
- Bike trip - mixed (16)
- Bike trip - road (5)
-
Climbing (4)
- Alpine climbing (4)
-
Drive (3)
- Car drive (2)
- Other trip (6)
-
Other winter trip (13)
- Snowshoe trip (13)
-
Ski trip (211)
- Backcountry skiing (185)
- Randonnée/Telemark (17)
-
Trip by foot (1447)
- Alpine trip (55)
- Glacier travel (5)
- Hike (387)
- Hillwalk (827)
- Walk (44)
Peakbook-Friends

Favourite peaks
Høgfjellsvegen over Skorafjell fra Slondal
- Date:
- 19.09.1997
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 8:00h
- Distance:
- 12.0km
Tur med Helge S. Titland for å utforske Høgfjellsvegen - en gammel ferdselsvei og buførevei mellom Ulvik og Ulvik-stølene i Slondalen og ved Vesetevatnet.
Høgfjellsvegen er buføringsveg fra Ulvik til Slondal og Mjølbotnen, til tider muligens også til Vesete. Setrene i Slondal og Mjølbotnen har vært i bruk siden før Svartedauden, tidlig på 1300-tallet. Vegen går opp fra Øvre Skor og Mjølkehaugane, gjennom Hyrnaskar (Hydnaskar) og videre langs vestsiden av Skorafjell, gjennom Storabotnen, forbi Prisenberg, gjennom Hellebotnen øst for Hattafjellet, over til Tryglabotnen .
Vi parkerte ved utløpsosen av Slondalsvatnet 751 moh og fulgte sti på vestsiden av vannet. Videre gjennom Øvste Kvannskorane opp dalen til Gummen (løftestein) , ned i Tryglabotn og videre på gammel, T-merket sti til Hellebotnen og Prisenberg der det >>>